Herec Stanislav Zindulka převzal Thálii za celoživotní mistrovství. (Zdroj: Herminapress.cz ) 11x FOTO

Ceny Thálie jsou rozdány. Jedna z nich patří Stanislavu Zindulkovi

 V Národním divadle byly v sobotu večer uděleny prestižní Ceny Thálie za mimořádné výkony v uplynulém roce, a to zvlášť interpretkám a zvlášť interpretům v činohře, opeře, baletu a operetě či muzikálu. Převážnou většinu ocenění získali tentokrát protagonisté mimopražských divadel.

„Praha je sice hlavní město, ale nemusí být i hlavním městem divadla. Já osobně jsem strašně rád, že jsou oceňovány scény v regionech. A tvrdím, že naprosto zaslouženě. Já sám z profesního důvodu, v uvozovkách venkovská divadla, objíždím a jsem velice mile překvapen jejich vysokou úrovní,“ řekl účastník slavnostního udílení Cen Thálie, herec a ředitel Vinohradského divadla Tomáš Töpfer. Je to tedy obdobné jako například ve sportu, kdy se lanaří talenty?

„No až tak drsně bych to neřekl, ale trochu podobné to je. Dělá se to nejen ve sportu. Třeba my, co si tak namátkou vzpomenu, jsme získali herce z Jihlavy, Českých Budějovic, Mladě Boleslavi. Je to běžná záležitost, hodně dobrých herců u nás opravdu je a stejně je i hodně výborných představení proto mě nepřekvapilo, že Ceny Thálie zaslouženě získala řada mimopražských umělců,“ dodal Tomáš Töpfer.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

 

27. 3. 2016 11:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.