(Zdroj: Pavel Šporcl ) 3x FOTO

Chcete se přiučit? Pavel Šporcl během karantény přiblíží nejen dětem vážnou hudbu

Pavel Šporcl jako jeden z prvních umělců zareagoval na krizovou situaci, která zavřela školy a některé školky. Každý den v 11 hodin na svém facebooku živě vysílá pořad Hudební střípky Pavla Šporcla, obdobu oblíbených Hudebních perliček, známých z Déčka České televize.

První přenos (nejen) pro nejmenší proběhl ve středu 18. března prostřednictvím houslistova oficiálního fanouškovského profilu na FB, zábavnou formou vyprávěl o W. A. Mozartovi a zahrál i některé jeho známé skladby, jako je Malá noční hudba a další. Oproti jeho večernímu cyklu koncertů Pavel Šporcl z obýváku se tentokrát natáčí v umělcově pracovně. V pořadu mu pomáhá plyšák, kterému teď děti na houslistově profilu vybrají jméno. Do dalších dílů zvažuje Šporcl zaangažovat i vlastní děti. 

V těchto dopoledních setkáních se chystá pravidelně pokračovat. Veškeré informace se budou zájemci postupně dozvídat prostřednictvím jeho facebooku, přenosy jsou zdarma a lze je zhlédnout i zpětně. 

„Jako milující otec cítím se všemi ostatními rodiči, jejichž děti musí zůstávat doma a nemohou do školky ani školy. A tak jsem připravil, tentokrát z mé pracovny, Hudební střípky PŠ. Stream je určen nejen pro nejmenší, ale i pro všechny, kdo nesmí v těchto nelehkých dnech chodit ven. V cca 15 minutách budu vesele i vážně vyprávět o klasické hudbě, prozradím víc o tvorbě a skladatelích a nejenom to. Zahraji na své modré housle, na klavír a možná i zazpívám“, řekl ke své další aktivitě houslista, který si sám udělil dobrovolnou karanténu.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz  

23. 3. 2020 14:00 Autor: ext
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.