(Zdroj: Herminapress.cz ) 16x FOTO

Dolanský šťastně líbal svoji manželku. Proč?

Herec Jan Dolanský pomohl v Praze zahájit pouť po České republice pojízdné kavárně POTMĚ, unikátního projektu nadačního fondu Světluška na pomoc nevidomým a lidem s těžkým postižením zraku. Nevidomí kavárníci vám v absolutní tmě připraví výbornou kávu. Na cestu pomohla autobus vypravit i herečka Lenka Vlasáková.

Součástí zahájení bylo i zdolání horolezecké stěny, kterou Jan Dolanský lehce slezl.  Protože ale akce byla určená na podporu nevidomých, dali Janovi přes oči škrabošku. A to již bylo úplně o něčem jiném, ocitl se najednou v absolutní  tmě.  Ze země ho alespoň povzbuzovala  moderátorka akce Lucie Výborná a rady udílel nevidomý horolezec Honza Říha.  

Herec byl po zdolání stěny tak šťastný, že opět vidí denní světlo, že dal manželce Lence Vlasákové výstavní polibek. 

Káva z kavárny POTMĚ také chutnala výborně, vždyť ji připravuje tým sehraných  kavárníků v čele s nevidomým programátorem Janem Hegrem. 

„Zprvu jsem dělal jen průvodce autobusem, z číšníka jsem měl obavu.  Pak si ale situace vyžádala dělat kavárníka se vším všudy, tak vás budu obsluhovat,“ a pozval Jana Dolanského a Lenku Vlasákovou na dobrou kávu. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz

 

15. 5. 2015 14:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.