(Zdroj: Archiv muzikálu Rocky ) 19x FOTO

Hana Holišová a Jan Kříž v hlavních rolích dnešní premiéry muzikálu Rocky!

Držitelé Ceny Thálie, Hana Holišová a Jan Kříž, se dnes představí v titulních úlohách Adrian a Rockyho v muzikálu Rocky. Výpravný projekt oceněný cenou Tony má premiéru 3. března v Kongresovém centru Praha.
V režii Christopha Drewitze vstoupí poprvé na české jeviště mezinárodně obsazený příběh o životní šanci a osudové lásce podle Oscarem oceněného scénáře Sylvestera Stalloneho. Představení vedle titulního hitu Eye Of The Tiger dominuje rozsáhlá dekorace Martina Černého, která zabírá celé jeviště Kongresového centra Praha a v závěru show dokonce vstoupí i do hlediště prostřednictvím pohyblivého boxerského ringu. Diváci se tak ocitnou v autentickém prostředí boxerské arény, kdy část publika sedí také na pódiu a sleduje finální zápas outsidera Rockyho a šampióna Apolla.

Osoby a obsazení premiéry 3. března:

Rocky - Jan Kříž, Adrian - Hana Holišová, Mickey - Milan Šteindler,  Paulie - Roman Vojtek, Apollo - Luther Raphael Simon, Gloria - Michaela Nosková, Gazzo - Martin Sobotka, Jergens - Oldřich Kříž, Apollův manager - Jan Urban, Angie - Zuzana Gamboa, Joanne - Vendula Příhodová
Lina McKenna - Zora Hejdová, Bob Dunphy - Robert Záruba, Jimmy Michaels - Vojtěch Bernatský, Mike / hlídač - Juraj Bernáth, Wysocki - Petr Kutheil, Apollo Girls - Petra Vraspírová, Tereza Prucková, Veronika Morávková

Muzikál ROCKY měl světovou premiéru 18. listopadu 2012 v hamburském Operettenhaus a sklidil pozitivní recenze. Na základě německého úspěchu byl v dubnu 2014 uveden na newyorské Broadwayi, kde získal 4 nominace na cenu Tony, z nichž jednu - za originální scénografii - vyhrál. Tři ocenění obdržel také v rámci prestižních Drama Desk  Award a Outer Critics Circle Award, na dalších 14 trofejí byl nominován.
 
Původní hudbu muzikálu ROCKY zkomponoval Stephen Flaherty, texty napsala Lynn Ahrens, slavný tandem oceněný cenou Tony a 2x nominovaný na Oscara. V představení jsou použity také hity Eye Of The Tiger, Fight from the Heart a Gonna Fly Now. Autorem libreta je Thomas Meehan, který mimo jiné napsal předlohy k muzikálům The Producers a Hairspray. Autorem českých textů je Michael Prostějovský, známý z domácích verzí muzikálů Jesus Christ Superstar nebo Evita.
 
České zpracování vytvořil německý režisér Christoph Drewitz, který se podílel také na verzích muzikálu Rocky pro Broadway a Hamburk. Show doprovází živý orchestr vedený Daliborem Kaprasem.
 
Muzikál Rocky uvádí společnost Dark Style Agency v licenci Stage Entertainment.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

3. 3. 2017 12:23 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.