(Zdroj: Herminapress.cz ) 11x FOTO

Langerová bude herečka! Přestane zpívat?

Po Karlu Gottovi, Heleně Vondráčkové, Tomáši Klusovi a řadě dalších zpěváků, kteří si zahráli ve filmu, vstoupí na stříbrná plátna i Aneta Langerová. V těchto dnech zbývá do poslední klapky filmu scénáristky a režisérky Marty Novákové Osm hlav šílenství, ve kterém hraje hlavní roli, už jen deset natáčecích dnů. Premiéra je plánována na podzim příštího roku.

Film vznikal s přestávkami tři roky a je inspirován životem ruské básnířky Anny Barkovové, která strávila přes dvacet let života v sovětských pracovních lágrech a ve vyhnanství. Třikrát byla zatčena, třikrát rehabilitována a dvakrát měla být popravena.

„Dlouho jsem odolávala, zhruba asi dva roky, než jsem na nabídku kývla. Rozhodně neměním profesi, nejsem herečka, ale teď už vím, že to bylo správné rozhodnutí. Původně jsem měla nazpívat pro film jen píseň z lágru, ale režisérka Marta Nováková mě požádala, abych ztvárnila hlavní postavu, a nakonec jsem tedy řekla ano, protože to téma je mi blízké a určitě bude mít co říci i dnešním divákům,“ uvedla Aneta Langerová.

Jak prozradila, roli Anny Barkovové vzala i proto, že jí byla v mnoha směrech blízká. „Ne sice tou svojí bezprostředností, protože tu já v sobě úplně nemám, jsem člověk, který se hlídá. Bylo mi ale na ní sympatické to, že byla svá, autentická aniž by se bála toho, co jí čeká,“ dodala Aneta Langerová, kterou jsme zastihli v Literární kavárně Academia, kde spolu s překladateli díla Anny Barkovové, Radkou Rubilinou a Jakubem Šedivým a samozřejmě i scénáristkou a režisérkou zmíněného filmu Martou Novákovou pokřtila i stejnojmennou knihu – Osm hlav šílenství.

19. 5. 2015 16:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.