420PEOPLE a Orchestr Berg (Zdroj: Herminapress.cz ) 4x FOTO

420PEOPLE & Orchestr BERG a Lenka Dusilová společně v exkluzivním večeru Re-zonance: 12. září na Jatkách78

Dva progresivní české soubory – 420PEOPLE a Orchestr BERG – se v pondělí 12. září od 19:30 na jevišti Jatek78 v pražských Holešovicích představí v originálním projektu, který spojuje současný tanec a hudbu. Úvodní část večera bude patřit české premiéře boogie-woogie vzpomínky na amerického pianistu Jimmyho Yanceyho a světové premiéře novinky Jana Šikla pro Orchestr BERG a Lenku Dusilovou. A vzápětí choreografka Nataša Novotná za pomoci vibrující hudby Jana Trojana v kompozici Re-zonance na pěší vzdálenost rozpohybuje vedle tanečníků souboru 420PEOPLE i hudebníky Orchestru BERG a jejich nástroje.

Do nové sezóny 420PEOPLE vstoupí už v pondělí 5. září reprízou úspěšného představení Máj – od 20:00 na Nové scéně Národního divadla. Proslulá klasika v originálním pojetí, kdy vedle veršů zní i rap a na jevišti excelují herci společně s tanečníky – takový je Máj v pojetí režiséra Davida Prachaře a uměleckého šéfa 420PEOPLE, choreografa Václava Kuneše. Do hlavních rolí Máje tvůrci obsadili tanečníky souboru 420PEOPLE a herecké osobnosti spjaté s Národním divadlem, kromě Davida Prachaře se na scéně objeví také Jan Kačer. Mimořádný zážitek umocňuje živý hudební doprovod, přímo na jevišti se o něj stará Pavel Fajt. Na původní hudbě spolupracoval i Ondřej Anděra z přední české formace WWW, který bude tentokrát doprovázet představení živě.

Na závěr měsíce 420PEOPLE připomenou v prostoru Jatek78 Taneční poctu ping–pongu, známou choreografii Jo Strømgrena, a to konkrétně ve středu 28. září. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

16. 8. 2016 16:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.