Komedie Petra Zelenky Ztraceni v Mnichově má 15 nominací na Českého lva. (Zdroj: Herminapress.cz ) 5x FOTO

A je rozhodnuto. Český lev zná své nominace

Komedie režiséra Petra Zelenky Ztraceni v Mnichově se může pyšnit 15 nominacemi na Českého lva.

S dvanácti nominacemi na druhém místě skončilo drama Kobry a užovky a devět šancí má film Domácí péče a pohádka Sedmero krkavců.

O Českého lva za hlavní roli se utkají Bolek Polívka z Domácí péče, Martin Myšička z filmu Ztraceni v Mnichově, Karel Roden za film Fotograf, Hynek Čermák z detektivky Gangster Ka a Matěj Hádek za Kobry a užovky.

Napínavé bude rozhodnutí udělit Českého lva za ženský výkon. Šanci má Tereza Voříšková za film Laputa, Martha Issová z pohádky Sedmero krkavců, Jana Plodková za film Ztraceni v Mnichově. Dočká se ocenění Máša Málková za Fotografa nebo Alena Mihulová z Domácí péče?

Poprvé se na Českých lvech udělí ceny za televizní tvorbu. Ve hře jsou seriály Přístav a Vinaři II( TV Prima), Mamon (HBO), Atentát a Policie Modrava (TV Nova), Stopy života II (TV Barrandov) a Doktor Martin nebo Labyrint (ČT). 

Slavnostní udělení cen Český lev i za další kategorie se uskuteční 5. března 2016 v pražském Rudolfinu. Večer bude opět moderovat Lucie Výborná a v přímém přenosu ho můžete vidět na ČT 1 od 20 hodin.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

21. 1. 2016 18:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.