23. ročník festivalu Febiofest proběhne od 17. – 25. března. (Zdroj: Herminapress.cz ) 4x FOTO

A je to venku! Febiofest ocení Emílii Vašáryovou a Marco Bellocchia

Nebude sice prezidentem, tím je už řadu let Fero Fénič, ale na roli předsedy poroty 23. ročníku festivalu Febiofest, který proběhne od 17. – 25. března se světově uznávaný ekonom Jan Švejnar velice těší. Bude to prý pro něj úplná novinka, a jak řekl na tiskové konferenci ke zmíněné akci v kavárně Café-Café věří, že ji zvládne bez problémů.

 „Jsem velkým příznivcem filmového umění a rád si zajdu do kina. Když jsem byl osloven s nabídkou stát se předsedou poroty Febiofestu dlouho jsem neváhal, i když jsem zatím ještě nikdy ve filmové porotě nebyl. Je to pro mě velká čest a samozřejmě cítím i zodpovědnost, ale to k tomu patří,“ prozradil téměř v letu Švejnar a v rychlosti se s organizátory Febiofestu rozloučil, protože spěchal na letiště a odcestoval, jak jinak, než pracovně, do New Yorku.

 „Měli jsme coby šéfy poroty v historii tohohle festivalu mnoho významných osobností, byli jimi třeba dirigent, výtvarník, architekt a nyní jím tedy bude i ekonom. A jak bude vypadat start celé akce? V rámci slavnostního zahájení, tedy 17. března, budou v Obecním domě oceněni za přínos světové kinematografii slovenská herečka Emília Vašáryová a významný italský režisér a scénárista Marco Bellocchio. Na stejném místě, ale i v CineStaru Anděl, se následně uskuteční projekce úvodního filmu Carol s Cate Blanchetovou a Rooney Maraovou. A druhý den už se bohatý program festivalu rozeběhne na plné obrátky,“ uvedl prezident Febiofestu Fero Fénič. 

V distribučních předpremiérách budou např. uvedeny čtyři filmy nominované na letošní Oscary, nebývalé množství filmů natočených v české produkci nebo koprodukci se objeví v nově zavedené sekci Česká stopa, v níž si světovou premiéru odbude trikový celovečerní povídkový film Smrtelné historky. V rámci akce tedy diváci uvidí domácí i zahraniční filmovou tvorbu, komedie, dramata i thrillery. Součástí Febiofestu se stane jako tradičně i hudební doprovodný program.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

3. 2. 2016 16:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.