Tom Cruise jako Maverick v Top Gunu 2 chybět nemůže! (Zdroj: Paramount ) 6x FOTO

A přece se bude točit: Vzniká Top Gun 2! Dočkáme se Toma Cruise?

Americký herec Tom Cruise (52) se znovu objeví v roli pilota Mavericka. Nadaný hazardér ze školy pro elitní vojenské piloty se stal jeho první velkou filmovou rolí. Hollywoodská star po 30 letech opět oblékne leteckou uniformu.

Na pokračování filmového trháku Top Gun už tvůrci pracují. „Justin Marks právě pracuje na scénáři, musí aktualizovat svět stíhacích pilotů námořnictva. Od osmdesátých let se toho opravdu hodně změnilo,“ prozradil ředitel společnosti Skydance David Ellison. A dodal, že v hlavní roli Mavericka je nemožné představit si někoho jiného než Toma Cruise.

Podle producenta bude Top Gun 2 objevovat doposud neprobádanou budoucnost bezpilotních letadel, takzvaných dronů, na něž se zaměřuje námořnictvo Spojených států amerických.

Scénárista má za úkol vybudovat přirozený most mezi oběma časovými rovinami. „Konec jedné éry propojíme s počátkem jiné,“ nastínil Ellison Cruisovu úlohu ve snímku, který slibuje také trikovou podívanou ve 3D a pro velkoformátová kina sítě IMAX.

Top Gun 2 plánoval natočit už režisér prvního filmu Tony Scott, než v roce 2012 spáchal sebevraždu. Snímek Top Gun se v 80. letech stal hitem a vydělal přes 350 milionů dolarů, což bylo nejvíce za rok 1986, kdy byl film uveden. Nominován byl na čtyři Oscary a vyhrál cenu Akademie za nejlepší píseň Take My Breath Away.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

1. 7. 2015 19:00 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.