Mahulena Bočanová, Monika Absolonová (Zdroj: Herminapress.cz ) 14x FOTO

Absolonová a Bočanová opět hrdě pomašírují v růžovém tričku. Už jsou veteránkami Avon pochodu proti rakovině prsu

Již po šestnácté obléknou ambasadorky a ambasadoři Avon pochodu proti rakovině prsu růžová trička a vydají se společně s ostatními účastníky na pochod ze Staroměstského náměstí směr Štvanice. Jak bude jedna z největších charitativních akcí ve Střední Evropě 11. června vypadat, nastínili pořadatelé na tiskové konferenci v pražském hotelu Boscolo.

„Letos jsme se rozhodli, že letos postavíme kampaň na zkušenostech žen, které mají s rakovinou prsu zkušenosti. Tyto ženy se dovedly postavit nemoci čelem a nechaly se nafotit jako bojovnice a bojují tak s rakovinou prsu nejen vnitřně, ale i vizuálně. Počasí na pochod je objednané, nebude pršet a ani nebude vedro,“ slíbili pořadatelé Avon pochoduproti rakovině přítomným ambasadorům.

Což kvitovala hlavně veteránka pochodu Monika Absolonová, která vloni šla pochod ještě těhotná a v tropickém vedru jí nebylo zrovna nejlépe.

„Malý Tadeáš asi pochod ještě nepůjde, ale já každopádně jdu. A vida, už je to zase tady! Jakmile se blíží kampaň, tak mě to dojímá. Od té doby, co jsem kojící matka, co ty prsa potřebuji více jak dříve, tak se mi to nějak více týká,“ vysvětlila Monika Absolonová, proč ji opět uvidíme v davu růžových triček při Avon pochodu proti rakovin prsu.

„Jasně, já jdu i s dcerou Marinou. Už je stejně velká jako já a tak se i s velikostí růžového trička nějak popasujeme,“ hlásila nástup na start další veteránka pochodu Mahulena Bočanová.

K myšlence prevence rakoviny prsu se hlásí hrdě i muži. I oni mají bolestivé zkušenosti s touto zákeřnou chorobou.

„Na rakovinu mi zemřela máma. Tenkrát se o rakovině moc nemluvilo, proto vím, jaké to je, když je člověk bez informací a pomalu neví, co se s jeho nejbližším člověkem děje. Byl bych nejraději, aby se již žádné pochody proti rakovině nemusely pořádat. Aby už konečně existoval lék, který by tuto nemoc poslal do prdele,“ použil silná slova Roman Vojtek.

Na startu pochodu uvidíme další známé tváře jako například Ilonu Csákovou, Soňu Norisovou, Ivu Pazderkovou, Gábinu Partyšovou či Tonyu Graves. Mezi chlapy nebude určitě opět chybět Miroslav Etzler, olympionik David Svoboda, přijde také zpěvák David Deyl nebo Dan Bárta. 

Vstupenkou na odpolední a večerní program na Štvanici, kde vystoupí skupina Jelen, Kryštof, Debbie či Support Lesbiens je pouze a výhradně růžové Tričko 2016.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

21. 4. 2016 09:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.