(Zdroj: Herminapress.cz ) 3x FOTO

Adolf Born: Šampus je pro děti, já piju víno!

Před několika dny (12. června) oslavil úctyhodné jubileum. Bylo mu pětaosmdesát let, ale o nějaké úctyhodnosti prý nemůže být ani řeč. Rozhodně není kmetem ploužícím se o hůlce, jehož jedinou radostí je krmení racků, ale naopak čiperným a neustále aktivním člověkem.

Malíř, ilustrátor, karikaturista, kostýmní výtvarník a také milovník monarchie Adolf Born se v jednom obchodním centru zúčastnil autogramiády k nové knize Jiřího Žáčka Ezopovy bajky, do které přispěl ilustracemi.

Po dodatečném blahopřání k jubileu od nakladatele i zájemců o autogram, rozkrojili spolu s autorem převyprávěných a upravených klasických bajek Jiřím Žáčkem slavnostní dort a pak dostal do ruky i sklenku šampáňa. To ovšem nebyl rozhodně ten nejlepší nápad.

„Dort jsem sice s chutí rozkrojil, protože cukrářům se velice vydařil a byl hodně podobný naší společné knížce, i když v mnohem tlustším provedení, ale „bublinky“, na ty mě opravdu neužije. Dejte je dětem, je to pití tak vhodné pro ně, já jsem milovníkem vína a kvůli dodatečným narozeninám a téhle autogramiádě se rozhodně nepřeorientuji a své návyky nezměním,“ vysvětlil svůj vztah k šampaňskému Adolf Born.

A jak mistr oslavil své jubileum? „Víte, od padesáti let přibývající roky ignoruji. Není třeba si připomínat, že léta přibývají. Ano, dal jsem si své oblíbené vínko, ale bujaré veselí se nekonalo,“ dodal Adolf Born a spolu s Jiřím Žáčkem se pustili do podepisování knížky s Ezopovými bajkami. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausin.

16. 6. 2015 15:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.