(Zdroj: Herminapress.cz ) 17x FOTO

Alois Švehlík už vystřídal Jiřího Bartošku v novém seriálu Já,Mattoni

Život podnikatele, průmyslníka a šlechtice z Karlových Varů Heinricha von Mattoniho natáčí v těchto dnech na zámku Konopiště pro Českou televizi režisér Marek Najbrt. Autoři do hlavních rolí obsadili Davida Švehlíka, Taťjánu Medveckou, Tatianu Vilhelmovou, Josefa Abrháma, Janu Plodkovou, Jana Vondráčka a další známé herce.

Nejtěžší část natáčení pak musí zvládnout herec Alois Švehlík, ztvárňující roli Heinricha von Mattoniho. Tu měl původně hrát Jiří Bartoška, ale vzhledem k jeho vážnému onemocnění, ji převzal právě Švehlík starší. „Pan Bartoška měl natočeno zhruba 7 dní, převážně v prostorách Živnobanky a tudíž jeho nástupce, tedy pan Alois Švehlík, musí všechny již natočené obrazy přetočit“, informuje nás o průběhu natáčení kreativní ředitel České televize Jan Lekeš. „Musí se tedy opět připravit prostory Živnobanky, sezvat herci, celý štáb atd., ale tohle všechno náš tým profesionálů pochopitelně zvládne. Úplně nejdůležitější teď je, aby se pan Bartoškovi vrátilo zdraví a všichni jsme se mohli těšit z jeho dalších rolí jak ve filmu, tak na divadle“, dodává Jan Lekeš.      

V samotném seriálu uvidíme postavu Mattonniho ve třech podobách, nejprve jako sedmnáctiletého mladíka, pak ji v odrostlejší verzi, přesněji v deseti dílech ztvární David Švehlík a poslední dva díly natočí Alois Švehlík.

Další z hlavních rolí ztvárňuje Táťjána Medvecká.  Hraje Mínu, manželku Heinricha von Mattoniho. „Mám pocit, že Mína si asi od života představovala trošku něco jiného a končí jako rezignovaná a trošku zatrpklá paní. Jsem starší vydání  Tátiany Vilhelmové, která si  užila  mládí Míny  a já holt hraju to ne úplně veselé stáří. Však mě také režisér Marek Najbrt povzbuzuje slovy: ta stará paní, co úzkými rty zlostně ukusuje sušenky,“ říká o své roli Medvedská

„Natáčení v konopišťských interiérech není žádný med,“ usmívá se další z hereček, poněkud podchlazená Jana Plodková.  „Venku je nějakých sedm stupňů nad nulou, uvnitř o trochu více. Já mám sice kostým, který mi dělá velice štíhlou postavu, též díky korzetu, nicméně na rozdíl od Táni Medvedské, která má na sobě několik vrstev oblečení, halí mně jen něco málo hadříků“, dodává Plodková.

 

 

5. 3. 2015 11:01 Autor: Herminapress.cz
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.