(Zdroj: Herminapress.cz ) 8x FOTO

„Alternativní“ Jaroslav Dušek křtil bosý a nalezeným dudlíkem!

Herec Jaroslav Dušek namluvil audioknihu Dědeček Oge a během křtu v klubu Lávka si rozhodl udělat pohodlí. Sundal svoji indiánskou obuv a chodil tak, jak je mu přirozené. Dušek prý takto chodí také po Praze a cítí tak větší svobodu.

„Necítil jsem se dnes na to, proto mám boty s sebou. Jsou speciální, indiánské, ve kterých běhají i maraton. Ale rád chodím po Praze bos, jen mám zrovna na noze malé zranění. Chodil jsem takhle několik dní a asi jsem na něco šlápnul. Co je teplo, jinak než bos skoro nechodím,“ šokoval Dušek. Audioknihu se navíc rozhodl pokřtít rovněž velmi netradičně: hudbou a náhodně nalezeným dudlíkem! „Teď jsem ho našel na zemi, když jsem vystupoval z auta. Přijde mi to symbolické, ta nahrávka je také naše miminko,“ prohlásil Dušek během křtu.

Audiokniha vypráví o národu Evenků a Dušek za doprovodu hudby interpretuje text šamanky Pavlíny Brzákové. Natáčelo se tři dny v kuse a záznam je dlouhý devět hodin! Herec ale nedoporučuje poslech v autě za jízdy. „Bude lépe fungovat třeba ve výtahu nebo v posteli, zkrátka kdekoli jinde než v autě. Nahrávka je trochu hypnotická, má halucinogenní účinky,“ vysvětlil Dušek, který nahrávku zatím sám neslyšel.„Moje žena Iveta z tohoto textu udělala nezávisle na mě divadelní představení, které mělo premiéru nedávno. Byla to pěkná náhoda.

“ Příběh souvisí s objevováním divokých kmenů a šamanka na Lávce vyprávěla zážitky z cest. Sám Dušek se ale chystá jen s vnoučaty do Chorvatska a na Korsiku, kam jezdí každoročně. „Já sám nemám potřebu velkého dobrodružství.V dohledné době mě čeká několik zvláštních zážitků, které když vyjdou, tak budou mimořádné. Ale dopředu o tom mluvit nechci. Něco se má stát v Irsku,“ poodhalil své plány Dušek.

„A možná, že nepojedu nikam a budu tady, mám to hodně rád na Sázavě. Jezdím tam od dětství, mám tam své místo, a dneska jsem tam zrovna byl. Celoročně se koupu v řece, to mě uspokojuje a jinam se mi nechce. Není se za čím honit.“

Herec překvapil, když v rozporu se svým přístupem k životu a k přírodní stravě popil během křtu ze sklenky šumivého vína. „Vždycky na nějaké stravě jsem. Raw mám rád, ale nejsem v ničem ortodoxní, takže bohemku si tady klidně dám. Můžu všecko, ale celou láhev bych asi nevypil.“

Před pár dny během jeho představení právě v klubu Lávka hořelo a evakuovalo se na tři sta diváků. Dušek ale zachovává zenový klid a tvrdí, že se skoro nic nestalo. „Ne, tady nehořelo. Vlastně se nic nestalo, jen se někdo lekl. Něco vzplálo a vzápětí to bylo uhašeno. Nikomu se nic nestalo, akorát přijeli hasiči a policie a evakuovali diváky během představení,“ uvedl aféru Dušek na pravou míru.

Sledujte také Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz  a facebook.com/aplausin

26. 4. 2015 12:00 Autor: veko
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.