Z herečky Ani Geislerové bude spisovatelka, vydá svůj veřejný deník. (Zdroj: Herminapress.cz ) 5x FOTO

Aňa Geislerová se dává na spisovatelskou dráhu: Zveřejní svůj deník!

Aňa Geislerová (39) se se věnuje nejen herectví, ale také psaní. Tři roky psala zápisky do módního magazínu a nyní se je chystá vydat v knižní podobě.

„Všechno to jsou taková obecná témata ze života a dost i autentické věci. Takže to je takový veřejný deník, z něhož bych teď chtěla udělat knížku. Nejsou tam konkrétní prožitky, data a jména. Ale zkrátka kdo mě zná, ví, že jsou to hodně otevřené a upřímné věci. Já to neumím moc filtrovat,“ řekla Geislerová pro rubriku Revue webu iDnes.cz.

Herečka prozradila, že její nejoblíbenější knížkou je Jules a Jim, kterou napsal Henri-Pierre Roché. Byla i zfilmována, kdy se v hlavní roli stejnojmenného snímku objevila Jeanne Moreau.

„Léta ji znám a mám ji ráda. Ona to není kniha, která by rozdávala moudra. Napsal ji chlap, kterému bylo skoro už 80 let, a byla to jeho první a zřejmě i poslední kniha. Prostě asi jenom sepsal něco, co žil, zažil nebo prožil, a je to z toho cítit,“ míní Aňa.

„Je to autentický, zvláštní příběh o dvou přátelích a jedné ženě. Ta knížka mě okouzlila. Ona je spíš nebezpečná na čtení, protože je to taková sugesce, že chcete prožívat ty věci, které jsou zároveň dramatické a sebedestruktivní. Ale člověk v dospívání má tady ty sklony, tak já jsem si ji vždycky užívala jako takovou představu, jak prohýřit svůj život,“ popisuje Geislerová.

„Přečíst, ale nerealizovat,“ dodala herečka.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

20. 7. 2015 15:00 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.