Aňa Geislerová natočila hororový film Polednice, kde hraje hlavní roli. (Zdroj: Herminapress.cz ) 4x FOTO

Aňa Geislerová v hororu Polednice: Užila jsem si takové lehké mrazení v zádech

Spíše psychologický film s hororovými prvky, než klasický horor. Takový je snímek debutujícího režiséra Jiřího Sádka – Polednice, který bude mít premiéru 2. března. A trošku silnější nátury se mají skutečně nač se těšit. Kdepak, žádná krev ani mozky v něm nelétají, ovšem dávky strachu ordinuje naprosto neomylně.

„Pro mě je to psychologizace klasické balady, kterou známe. Ano jsou tam věci, které nenechají v klidu. Já jsem ráda, že jsem dostala nabídku a mohla v Polednici hrát. Pro mě je role matky, která se vrací s dcerou Anetkou do rodné vesnice svého muže a svou nelehkou životní situaci neřeší jednoduše, ale úplně naopak, další novou hereckou polohou a i po dvaceti letech jsem ráda, že jsem si mohla vyzkoušet i u nás zatím netradiční žánr.,“ nechala se slyšet Aňa Geislerová. Jak přiznala i ona si užila lehké mrazení v zádech.

„Nebylo to v době natáčení, ale když jsme dělali posynchrony. To jsem se dvakrát sama pořádně lekla, a to i přesto, že jsem všechny ty scény znala. Je to opravdu někdy děsivé,“ dodala Geislerová. Nejen režisér si odbyl Polednicí svůj debut, ale poprvé hrála ve filmu i velice talentovaná jedenáctiletá Karolína Lipowská.

„Snad se nám dílo podařilo a bude se líbit. Karolínka v roli Anetky zcela určitě. Vybírali jsme na castingu, kterého se zúčastnilo 400 dětí a ona si tu roli pílí, touhou vyhrát a chutí zasloužila nejvíc. A byla opravdu výborná,“ uvedl Jiří Sádek. 

Kromě zmíněné dvojice, Aňi Geislerová a Karolíny Lipowské ve filmu hrají Daniela Kolářová, Zdeněk Mucha, Jiří Štrébl a další.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

15. 2. 2016 14:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.