You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.
(Zdroj: YouTube ) 8x FOTO VIDEO

Anděl Páně 2: Kolik váží křídla pro anděla? A jak vznikaly kostýmy?

Obléknout film Anděl Páně 2 – to byl úkol pro kostýmní návrhářku, držitelku Českého lva (Hořící keř) Katarínu Hollou. Producentky a režisér ji postavili do nelehké situace, musela navázat na práci zesnulé Jarmily Konečné v prvního filmu.

„Najednou přišla hrozná zodpovědnost, jak naplnit Jirkovu představu a vlastně jít trošku po její cestě, protože to není jednoduché přebrat po někom koncepci – nedá se změnit, musí se respektovat, ale vzhledem k tomu, že to byla moje paní profesorka, tak to byla pro mě i taková výzva a závazek tomu dostát se ctí,“ říká Katarína Hollá.

Kolik křídel bylo potřeba pro hlavního hrdinu anděla Petronela?

„V první pohádce byla křídla jenom v absolutně čistém prostředí, v nebi, ale v druhé pohádce anděl přichází na Zem a pořád je sám za sebe. Pro Petronela jsme museli mít čtvery křídla – kdyby se cokoliv s nimi stalo, kdyby upadl, spadl do louže, aby byla náhrada, protože s nimi hrál celý film. Musela se udělat jiná technologie oproti těm prvním, která se úplně napevno vázala. Tato křídla jsou sundavací, když Ivan skončil jetí kamery, mohli jsme mu křídla dát dolů, protože při směnách, kdy se točí deset hodin, tak ta křídla nejsou tedy úplně lehká.“

Anděl Páně 2 vzniká v produkci společnosti Marlene Film Production a koprodukci České televize, společností innogy, CertiCon, All Toys, Attack, RTV: Rozhlas a televízia Slovenska. Vznik filmu podpořil Státního fond kinematografie.

Anděl Páně 2 má premiéru 1. prosince 2016, distributorem je společnost Falcon. 

 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

23. 11. 2016 18:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.