Andrea Kalousová odlétá na světovou soutěž krásy Miss World. (Zdroj: Herminapress.cz ) 7x FOTO

Andrea Kalousová letí na měsíc do Číny: Na Miss World si veze 3 kufry šatů od Rajské

Česká Miss World 2015 Andrea Kalousová (18) představila šaty, v nichž bude reprezentovat Českou republiku na světové soutěži Miss World, která se letos koná ve městě Sanya v Číně.

Šaty pro ni připravila módní návrhářka Beata Rajská (53). „Andrea mě při tvorbě šatů nesmírně inspirovala. Je to zajímavá mladá dáma, která navenek působí klidně až nesměle, ale pod povrchem skrývá neskutečnou energii a dravost,“ říká designérka.

Šaty na závěrečný galavečer se skládají z korzetu a sukně. Vrchní korzetová část živůtku je potažená tylovou vyšívanou krajkou, ta se zároveň objevuje na spodní krátké sukni, která je transparentní. Krajky pro tyto šaty byly dovezeny z New Yorku a Milána.

Česká kráska si s sebou dále odveze koktejlové šaty z kolekce Queen či rozvernější šaty z hedvábné organzy ve stylu půvabné Audrey Hepburn. Dlouhou róbu z šedé lurexové krajky zdobí 4600 kamenů. Mezi soutěžní šaty patří i červená róba z hedvábné organzy a krajky. Hlavní šaty mají hodnotu 74 tisíc korun.

Národní kostým tradičně připravila Marie Stará, která navrhla černé korzetové šaty inspirované folklorem. Do vlasů Andree vpletou barevný věneček, který dodá celku romantický vzhled. „Tentokrát jsme udělali věneček drobnější, aby nezabíral tolik místa v kufru,“ směje se návrhářka. Výšivku prý dělala 85letá babička, se kterou ráda spolupracuje.

Andrea Kalousová do Číny odjede z pražského letiště v pátek 20. listopadu ve 13 hodin. Poveze s sebou více než desatery šaty, to vše se musí vejít do tří kufrů. Soutěž probíhá celý měsíc, velké finále je 19. prosince.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

19. 11. 2015 09:30 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.