You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.
Podívejte se na český trailer k filmu U moře, v originále By the Sea. (Zdroj: YouTube ) VIDEO

Angelina Jolie a Brad Pitt řeší manželskou krizi: Romantické drama U moře jde do kin

Před deseti lety úspěšně prodal hvězdný pár Brad Pitt (51) a Angelina Jolie (40) vzájemně fungující chemii v akční komedii Mr. & Mrs. Smith. V romantickém dramatu U moře se na tenhle poněkud tenký led vydali znovu. Složitější to měli nejen kvůli tomu, že si vybrali příběh o rozpadajícím se vztahu, ale i proto, že ho Angelina Jolie sama napsala a režírovala.

Do malebného francouzského přímořského letoviska přijíždí americký manželský pár. Spisovatel Roland (Brad Pitt) tu chce nalézt sílu, klid a inspiraci k napsání své další knihy, naopak jeho žena Vanessa (Angelina Jolie) vlastně ani netuší, co tu dělá. Jejich manželství se během let proměnilo v poněkud toxický vztah, kdy jsou raději sami než s tím druhým, Vanessa na lehátku na terase jejich letního bytu, Roland v baru s místními štamgasty. Partnerské dusno rozčeří až příjezd mladých novomanželů (Mélanie Laurent a Melvil Poupaud), kteří se usadí v sousedním bytě a Rolandovi s Vanessou připomenou, jaké to mezi nimi bylo na začátku. Brzy se ukáže, že oba mladí lidé se mohou stát katalyzátorem, který vztah Rolanda a Vanessy buď definitivně zničí, nebo ho pomůže vyléčit.

„Nejtěžší samozřejmě bylo, když jsem režírovala sebe samu během hádky s Bradem a nutila jsem ho, aby na mě byl nepříjemný, nebo když jsem se hnusně chovala já k němu. Pak jsme si dělali legraci, že při natáčení těchto scén ostatní členové štábu nevěděli, kam s očima,“ říká Jolie. Ta měla doposud ve své režijní filmografii dva válečné filmy, V zemi krve a medu a Nezlomný. Přesun k žánru romantického dramatu si navíc ozvláštnila tím, že film U moře natočila ve stylu snímků francouzské nové vlny šedesátých let minulého století.

Do českých kin vstupuje americký snímek U moře, v originále By the Sea, 19. listopadu.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

18. 11. 2015 18:30 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.