You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.
Mrkněte se na trailer s českými titulky k filmu Black Mass: Špinavá hra. (Zdroj: YouTube ) VIDEO

Ani gangster si o sobě nemyslí, že je padouch, říká Johnny Depp o roli v Black Mass

Americký herec Johnny Depp (52) se nemusel zvlášť snažit, aby v sobě našel zlo, které potřeboval pro roli irsko-amerického gangstera Jamese Whiteyho Bulgera, jehož ztvárnil ve filmu Black Mass: Špinavá hra.

„Našel jsem v sobě zlo už dávno, smířil jsem se s ním a teď si rozumíme,“ odpověděl Depp na otázku, jak se mu podařilo nahradit kapitána Jacka Sparrowa ze série Piráti z Karibiku postavou bostonského gangstera.

Letos šestaosmdesátiletý Bulger byl v Kalifornii dopaden roku 2011 po šestnácti letech na útěku. Nyní si odpykává dva doživotní tresty za celkem jedenáct vražd, které spáchal v 70. a 80. letech.

Depp kvůli této roli shodil husté vlasy a nasadil modré kontaktní čočky. S Bulgerem se dokonce pokusil spojit, což ale gangster odmítl. Herec přesto došel k závěru, že muž, kterého hraje, se za zloducha nepovažuje.

„Musíte ho brát jako lidskou bytost. Nikdo ráno nevstane, neoholí se nebo si nevyčistí zuby a nepodívá se do zrcadla, aby si řekl, že dnes udělá něco zlého. Když si uvědomíte, co celý život dělal… Řekněme prostě, že násilí k jeho práci patřilo,“ prohlásil Depp.

Black Mass: Špinavá hra vypráví o době, kdy Bulger šéfoval irsko-americkému podsvětí. Zároveň ale udržoval blízké styky s FBI, která mu platila za to, že udával konkurenční italsko-americkou mafii. Výměnou za to FBI přehlížela jeho vlastní zločiny.

Ve snímku Black Mass: Špinavá hra se dále objeví Benedict Cumberbatch, Dakota Johnson, Sienna Miller, Juno Temple, Kevin Bacon, Joel Edgerton, Jesse Plemons, Peter Sarsgaard, Corey Stoll a další.

Životopisné drama o jednom z nejslavnějších gangsterů v dějinách USA vstupuje do českých kin právě dnes.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

19. 11. 2015 17:00 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.