You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.
Podívejte se na český trailer k animovanému snímku Malý princ. (Zdroj: YouTube ) VIDEO

Animovaný celovečerní film Malý princ od Exupéryho vstupuje do českých kin

Klasická dětská četba Malý princ se již brzy dočká své premiéry v kině. Je to vůbec poprvé, co bude nejznámější dílo Antoina de Saint-Exupéryho o přátelství, lásce a skutečném štěstí zadaptováno do celovečerního animovaného filmu.

Režisér Mark Osborne, který je podepsán například pod snímkem Kung Fu Panda, do klasického příběhu o princi a jeho květině zakomponoval postavu Malé dívky.

Ústřední postavou je malá holčička, kterou se její maminka snaží připravit na skutečný svět dospělých. Její plán naruší trochu excentrický, leč dobrosrdečný soused, letec, jenž holčičce představí neobyčejný svět, který mu před dávnou dobou představil Malý princ. Ve světě, kde vše je možné, začne pro malou holčičku kouzelná cesta uvnitř vlastní představivosti, na které znovuobjeví své dětství a zjistí, že skutečně můžeme vidět jen srdcem.

Celovečerní snímek v originálním znění namluvili například Mackenzie Foy (Malá dívka), Riley Osborne (Malý princ), Jeff Bridges (Letec), Rachel McAdams (Matka), Marion Cotillard (Růže) či James Franco (Liška).

V českém znění uslyšíme Kláru Novákovou (Malá dívka), Mikuláše Převrátila (Malý princ), Petra Pelzera (Letec), Annu Brouskovou (Matka), Ondřeje Brzobohatého (Pan princ), Taťánu Kuchařovou (Růže) nebo Vandu Karolyi (Liška).

Hudbu k filmu složil Hans Zimmer, držitel Oscara za Lvího krále. Do českých kin Malý princ zamíří 3. prosince.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

2. 12. 2015 17:00 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.