(Zdroj: Herminapress.cz ) 21x FOTO

Antoinetta, královna Francie - Absolonová: Historické postavy mám ráda!

PRAHA – Něco málo přes měsíc zbývá do premiéry (9. dubna) nového muzikálu scénáristy Jiřího Hubače, textaře Pavla Vrby, skladatele Jiřího Škorpíka a režiséra Radka Balaše, Antoinetta, královna Francie, a v Divadle Hybernia se tvrdě zkouší. Zatím se po jevišti pohybují protagonisté díla v civilu, ale nebude dlouho trvat a obléknou si skvělé a nákladné kostýmy z dílny Josefa Jelínka.

V hlavní roli francouzské královny se představí Monika Absolonová v alternaci s Ivou Marešovou. „Moc se na představení těším. Historické postavy a příběhy se mi líbí, a když dostanu podobnou nabídku, neváhám. Marie Antoinetta je dost složitá osobnost. Samozřejmě jsem trochu nahlédla do dějin a shlédla film, abych si osvěžila historické události té doby. Ne ovšem pro inspiraci, ale ze zájmu. Nemám ráda, když se něco kopíruje a moje Marie Antoinetta bude jiná. Jaká? Přesně taková, jakou ji bude chtít mít pan režisér Radek Balaš,“ nechala se slyšet Monika Absolonová.

A kdo se na scéně Divadla Hybernia, kromě zmiňovaných, dále objeví? Ludvíka XVI. si zahrají Roman Vojtek nebo Michal Novotný, Axela Fernsena Peter Strenáčik a Dušan Vitázek, Théroine de Méricourt Vanda Károly či Barbara Chybová, žalobce si střihnou Bohuš Matuš a Dušan Uličník. To však zdaleka nejsou všichni. Celkem se v novém muzikálu objeví 35 účinkujících.

„Zkoušet jsme začali v polovině ledna na Novodvorské, do Hybernie jsme se přesunuli 1. března a už tu zůstaneme. V divadle jsme, s malými výjimkami, denně kolem osmi hodin,“ informoval režisér Radek Balaš, který přiznal, že nabídku režírovat muzikál vzal proto, že je skvěle napsán, velice se mu líbila hudba a také proto, že má rád původní české věci a baví ho, když může být u vzniku něčeho nového.

9. 3. 2014 00:56 Autor: Herminapress.cz
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.