Antonín Panenka je s Petrem Jandou velký kamarád. (Zdroj: Herminapress.cz ) 6x FOTO

Antonín Panenka u Petra Jandy na Propasti: Že by tam zpíval?

Na zahradě sídla Petra Jandy (73) poblíž obce Stříbrná Skalice, kterému se přezdívá Propast, se sešlo nespočet Jandových příbuzných a kamarádů.

Na programu byla muzika, dobré jídlo a pro dobrovolníky i fotbálek. Petra Jandu k této kratochvíli asi inspirovala přítomnost ikony českého fotbalu Antonína Panenky (66).

„Já jsem vešel do dveří a hned na mě rvali dres! Už jsem ve stádiu, kdy dělám jen čestné výkopy nebo házím auty. Dneska jsem vlezl do branky. Je pravda, že mě dvakrát trefili do nohy, ale to bude ráno dobrý,“ nechal se slyšet Antonín Panenka.

„Sport a kultura, to je spojená nádoba. My chodíme na koncerty Olympiku a oni chodí na fotbal. Petr chodí skoro na každý zápas Bohemky. Sedí tam celá plejáda hvězd, Karel Šíp, Michal Pavlata nebo Ivan Trojan,“ vysvětlil tím Panenka zároveň přítomnost Karla Šípa (70) a jeho partnerky. 

Fotbalová legenda je hrdá, že netráví čas doma na gauči. „Dovolenkový čas se snažím prosportovat, neválel jsem se u moře snad deset let. Jsem rád, že ještě můžu na hřiště, jsou kluci, kteří už jsou na tom hůř,“ dodává Panenka.

Kdo zápas vyhrál, nevíme. Ale to určitě není důležité.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

24. 7. 2015 13:00 Autor: veko
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.