(Zdroj: Herminapress.cz ) 34x FOTO

Arnošt Goldflam: Karel Poláček je můj oblíbený, podle mne ale nedoceněný autor! -

PRAHA – Po premiéře komorního dramatu Kdo se bojí Virginie Woolfové v Divadle Rokoko bude mít na scéně Divadla ABC premiéru divadelní adaptace slavné knihy Karla Poláčka Bylo nás pět. Tu připravuje k uvedení znalec Poláčkova díla režisér hry Arnošt Goldfl

„Je to pravda, Karel Poláček je můj oblíbený a podle mého názoru, nedoceněný autor. Měl jsem možnost inscenovat jeho Okresní město v Mahenově divadle v Brně, s hradeckým Klicperovým divadlem jsem pak dělal Hostinec u kamenného stolu a do třetice jsme se skladatelem Zbyňkem Matějů připravili operu na motivy románu Bylo nás pět, která se ale prozatím nerealizovala,“ informoval Arnošt Goldflam. Teď se tedy s Poláčkem potká počtvrté a ze zmiňované opery do inscenace pro Divadlo ABC zařadil určité pasáže.

„Jsou tu výborní zpěváci a instrumentalisti, tak pro to nezkusit a nevyužít. A myslím, že to nebyl špatný nápad,“ dodal režisér.

„Knihu Karla Poláčka Bylo nás pět jsem četla už před pěknou řádkou let. Bylo mi tenkrát asi tak jedenáct, když jsem si jí půjčila v knihovně. Teď tedy, si zahraji jednu z rolí i v divadle a těším se,“ uvedla Jitka Smutná.

Ve hře o pětici mladíků, kteří spolu zažívají různá dobrodružství a která i zobrazuje svět dospělých očima dětí se na scéně se objeví více jak dvacítka herců a hudebníků, mj. Pavel Juřica, Vasil Fridrich, Robert Hájek, Martin Písařík, Jaromír Nosek, Oldřich Vízner, Jitka Smutná, Hana Doulová a mnoho dalších.

9. 3. 2014 01:47 Autor: Herminapress.cz
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.