(Zdroj: Herminapress.cz ) 25x FOTO

Artur Šípek je krasavec! Ve skleníku Fata Morgana si na něj sedl asi motýl Emanuel

Slavnostní vernisáž odstartovala 4. dubna již patnáctou výstavu tropických motýlů ve skleníku Fata Morgana v trojské botanicé zahradě. Kmotrů má letošní ročník hned několik, staly se jimi známé maminky s dětmi: herečka Vendula Křížová se synem Ferdinandem, zpěvačka Leona Machálková se synem Arturem a Jakub s maminkou Vendulou Pizingerovou, prezidentkou a zakladatelkou nadačního fondu Kapka naděje.

„K botanickým zahradám mám velmi osobní vztah. Můj tatínek byl dendrolog, který působil v Arboretu v Novém Dvoře u Opavy. Tuto výstavu jsem navštívila s dětmi několikrát, ale vždy je to obrovský zážitek. Motýl je totiž symbol, který byl mnohým umělcům inspirací v jejich tvorbě a chci aby byl inspirací pro mne i pro návštěvníky výstavy,“ řekla Vendula Křížová obklopená kupou dětí.

Vendula Pizingerová sice miluje vážky, ale na motýly také nedá dopustit.

„Motýli mají křídla a křídla znamenají svobodu. A ta v mém životě znamená hodně,“ uvedla Vendula Pizingerová a věří, že vástava bude mít opět spoustu návštěvníku nejen z řad motýlých nadšenců.

Jak vidno, poletující křehcí krasavci jsou lákadlem nejen pro děti, i dospělí podlehnou jejich nevšední kráse a vzdušným rejům. Hned první den si nenechali ujít herečka Ljuba Krbová a Ondřej Neff, kteří se s fotoaparátem v ruce snažili zachytit křehkou motýlí krásu. 

Výstavu můžete až do 28. května, denně od 9 do 18 hodin, kromě pondělků 10. a 24. dubna a 15. a 22. května, kdy bude skleník uzavřen. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

7. 4. 2017 13:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.