Aťka Janoušková (Zdroj: Herminapress.cz ) 13x FOTO

Aťka Janoušková: Já a psát paměti? Na to jsem ještě mladá!

Zanedlouho jí bude sedmaosmdesát let (16. března), temperament má ale stále na rozdávání. Chvilku neposedí a je samý úsměv. Nejmenší česká herečka a dabérka, která mj. propůjčila svůj hlas populární Včelce Máje, namluvila berušku v Broučcích nebo Jerryho ve filmu Tom a Jerry: The Movie, Aťka Janoušková je prostě, jak tvrdí, v klídku a pohodě.

„Tedy pokud mě někdo nerozčílí, ovšem to se stává zřídka. Mě hned tak z rovnováhy něco nevyvede. Stresy přenechávám jiným. Aktivní činnost jsem už opustila a teď si užívám života. Ráda čtu, zajdu si do divadla, občas mrknu na televizi nebo si poslechnu rozhlas a hlavně se setkávám s přáteli, takže kulturně a společensky nestrádám,“ jak jinak, než s úsměvem, prozradila Aťka.

Kliku má prý i na zdraví a může si proto dělat, co se jí líbí a nač má chuť.

„Nějaká zdravotní dramata se mi vyhýbají, musím to zaklepat, ovšem takové ty běžné nemoci samozřejmě občas chytnu. Třeba teď jsem po chřipce. Odležela jsem si tři týdny v posteli, bacila jsem pokořila a jak vidíte, jsem zase čipera,“ uvedla. To, co jí prý osud vzal na výšce, to jí tedy vynahradil na fyzičce a zdraví.

„Je to tak, byl ke mně vcelku příznivý. Jak jsem už řekla, život mě baví věk nevěk. Teď nově mě oslovil nějaký klučík, že bychom mohli napsat moje paměti. Já to ale pořád odsouvám a zatím se mi do toho moc nechce. Na to jsem mladá a člověk neví, co se ještě všechno může stát, takže všeho do času,“ tentokrát se smíchem dodala Aťka Janoušková, kterou jsme zastihli v Salmovské literární kavárně na klubovém večeru Ebroviny, který jednou měsíčně už devatenáct let zde pořádá známý spisovatel, knihkupec a moderátor Vratislav Ebr.

Ten si včera do svého pořadu, vzpomínek, ale i povídání o kultuře pozval kromě Aťky Janouškové i scénáristu, režiséra a dramaturga Gustava opustila, zpěvačku lidových písní a členku Divadla Josefa Dvořáka Blanku Tůmovou a tradičně i bývalou televizní moderátorku Jaroslavu Panýrkovou.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.  

8. 2. 2017 11:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.