(Zdroj: Herminapress.cz ) 11x FOTO

Atlet Martin Zach je dříč. V Čechách nemá konkurenci

Muž roku 2009 Martin Zach dorazil do kavárny v centru Prahy, aby se seznámil s finalisty soutěže Muž roku 2017. Přestože je modrooký sympaťák po úrazu upoutaný na vozík, je stále obdivovanou a uznávanou tváří soutěže.

„Se soutěží Davida Novotného dlouhodobě spolupracuji, proto jsem tu nesměl chybět. Když se podívám na letošní finalisty, je vidět, že berou soutěž vážně a pracují na sobě,“ zhodnotil situaci Martin, který patří ke světové atletické špičce handicapovaných sportovců.

„Teď mi začíná sezóna. Mám za sebou závody v Dubaji a první dvě kola Českého poháru a intenzivně se připravuji na červencové Mistrovství světa v Londýně. V hodu kuželkou teď dávám 28,31m, což je druhé místo ve světových žebříčcích a momentálně v Čechách nemám konkurenci,“ právem se chlubil Martin, který závodí za oddíl Atletika bez Bariér Pardubice, z.s.

Zároveň si ale povzdechl: „Bohužel hodně času trávím sháněním sponzorů, protože podpora handicapovaných sportovců ze strany státu je u nás tragická a i sponzoři radši vloží peníze do hokeje nebo fotbalu.“  

Mimo sportu se Martin Zach věnuje i své módní značce FZ Wear. Navrhuje speciální oděvy pro vozíčkáře a kolekce se úspěšně na trhu prodává. 

„Kvůli sportu se nemohu firmě věnovat natolik, kolik by bylo potřeba. Ale to je vklad do budoucna. Jednou, až skončím s vrcholovým sportem, mám kde navázat,“ usmíval se Martin Zach.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

26. 5. 2017 00:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.