Vánoční atmosféru si užíval houslista Pavel Šporcl na Staroměstském náměstí. (Zdroj: Herminapress.cz ) 8x FOTO

Autogramiádu v centru Prahy Pavel Šporcl neplánoval: Virtuóza znají i pražští bezdomovci!

Houslového virtuóza Pavla Šporcla (42) jsme zastihli na Staroměstském náměstí, kde se procházel po vánočním trhu se svařeným vínem v ruce. Šporcl měl po úspěšném vánočním turné jeden den volna. Rozhodl se ho využít k návštěvě centra Prahy a prohlédnout si vánoční výzdobu.

„Na Vánoce se moc těšíme, protože to předvánoční období bývá hektické. Holky jsou už teď nervózní, co jim Ježíšek přinese, ale byly moc hodné, takže si dárečky zaslouží,“ usmívá se Šporcl. Patnáctiletá Lilinka už na Ježíška pochopitelně nevěří, mladším sestřičkám Violettce a Sophincemá má ale zákaz cokoli prozradit. Vánoce jsou v jeho rodině pojaté velmi tradičně.

„Jíme rybu, i když ne kapra, ale lososa. Zpíváme koledy a holky musí něco pěkného Ježíškovi zahrát. Sedíme buď u klavíru nebo u stromečku, a tam poctivě zpíváme. Lijeme olovo a krájíme jablíčka a pořád u nás zní hudba,“ popisoval nám Pavel Šporcl rodinný Štědrý večer a volnou chůzí jsme se blížili ke stánku s voňavými trdelníky.

Pavel neodolal a pocukrované pečivo si ve stánku koupil. Známého muzikanta prodavačky samozřejmě poznaly a hned si vyžádaly společné foto. V tu chvíli zbystřili také kolemjdoucí a Šporcl už z futrálu na housle tahal jednu podpiskartu za druhou. Situace využil také místní bezdomovec a požádal jej o dvacet korun na krabicové víno. Oslovil jej příjmením, což Pavla Šporcla potěšilo a věnoval mu proto na přilepšenou celou padesátikorunu

A kde nakupuje dárky? „Jsem hodně na cestách, takže využívám duty free obchody na letišti. A samozřejmě také internet. Víc vám neřeknu, to by potom nebylo překvapení,“ smál Pavel Šporcl.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

18. 12. 2015 09:30 Autor: veko
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.