You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.
(Zdroj: YouTube ) VIDEO

Autor hudby oscarových filmů míří do Prahy. Hans Zimmer si zahraje se symfoňákem

Nejvýraznější filmový hudební skladatel současnosti, Hans Zimmer, přijede 7. května 2016 koncertovat do Prahy. Oscarový hudební skladatel se představí spolu s ČNSO a velkým pěveckým sborem v O2 areně.

Původem německý autor filmové hudby Hans Zimmer je považován za jednoho z nejúspěšnějších skladatelů filmové hudby současnosti. Jeho hudba k oscarovému filmu Rain Man mu doslova otevřela dveře do Hollywoodu. Od té doby Hans Zimmer často spolupracoval s režisérem Ridley Scottem, např. na filmech Thelma a Louise, Gladiátor nebo Hannibal.

Zimmerovu hudbu diváci znají z mnoha oscarových blockbusterů, jako je Šifra mistra Leonarda, Piráti z Karibiku, Pearl Harbor, Počátek, Temný rytíř, Interstellar nebo z animovaných filmů Lví král, Madagaskar, Princ Egyptský, Kung Fu Panda, Já padouch a další. Dosud Zimmer pracoval na více než stovce filmů a získal za ně všechna ocenění včetně Oscara, Zlatého globu i Grammy. 

Pražský koncert je součástí prvního celosvětového turné Hanse Zimmera. Světoznámý skladatel na koncertu v Praze osobně zahraje na několik hudebních nástrojů v doprovodu Českého národního symfonického orchestru a velkého pěveckého sboru. Zazní hudba mapující nejzásadnější mezníky jeho kariéry.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

7. 12. 2015 15:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.