Modelka Kateřina Sokolová a tatínek Jan Sokol (Zdroj: Herminapress.cz ) 5x FOTO

AutTalk modelky Katky Sokolové: Co to znamená?

Tatínek modelky a Miss ČR 2007 Kateřiny Sokolové je muž činu. Když před lety zjistil, že jeho dnes již osmiletý syn trpí autismem a co péče o takové dítě obnáší, začal přemýšlet, jak pomoci i ostatním dětem a rodičům se stejným osudem. Výsledkem bylo založení nadačního fondu AutTalk.

,,Život mi nadělil dva dary: krásnou Katku a syna Radovana, který je jiný, než ostatní děti. Když se dostanete do této nečekané situace, začnete přemýšlet, co s tím,“ říká zakladatel nadace AutTalk ing. Jan Sokol na tiskové konferenci u příležitosti založení nadace.

Odbornou stránku nadace zajišťuje odbornice na autismus paní profesorka Anna Strunecká.

,,S radostí jsem přijala pozvání ke spolupráci s nadací AutTalk, protože o problému autismu se ve společnosti moc nemluví. A vím, že jedna hezká tvář upozorní na daný problém víc, než deset přednášek,“ řekla se smíchem paní profesorka Strunecká. A jakou úlohu plní v nadaci Kateřina Sokolová? Ta se o svoji nadaci stará, připravuje projekty, domlouvá spolupráci a prezentuje ji na veřejnosti.

,,Připravujeme projekty jako například Pochod v modrém či výstavu fotografií. Na internetu se mohou rodiče podělit o své příběhy a zkušenosti. Jde nám hlavně o to, dostat informace o této nemoci do podvědomí lidí,“ vysvětlovala Katka, jak chce pomáhat nejen svému malému bráškovi.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

4. 4. 2016 14:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.