Herci, manželé Radek Holub a Bára Hrzánová po premiéře hry Začínáme končit v Divadle Kalich. (Zdroj: Herminapress.cz ) 8x FOTO

Bára Hrzánová: Nejsem pecivál a pár cviků na jevišti mě nerozhází

Herečka Bára Hrzánová (51), ač trochu éterická bytost, nemá žádné problémy s fyzickou kondicí.

„Nejsem rozhodně pecivál, mou oblíbenou disciplínou byly skoky do vody, a ač jsem trošku subtilnější postavy, ráda jsem hrála i volejbal. Takže pár cviků na jevišti mě nemůže rozházet,“ řekla Bára po včerejší premiéře skvělé komedie Sébastiena Thiéryho Začínáme končit v Divadle Kalich, kde hraje hlavní ženskou roli a jen minimálně nehýří aktivitou. Jejím parťákem a manželem v představení je, kdo jiný, než její životní partner, Radek Holub (47).

„Kdyby byl Radek v soukromí podobný tomu na jevišti, nechtěla bych ho ani na chvíli. Je to komedie, při níž se lidé bavili, ale možná si i semtam uvědomili, že některé drobnosti jsou jim docela známé z jejich života. My jsme s Radkem v Kalichu nastudovali tuhle komedii jako parťáci poprvé a myslím si, že to klaplo. Lidé se bavili,“ uvedla Bára Hrzánová. Komedie Začínáme končit vypráví o vztazích mezi muži a ženami, o stárnutí a o schopnosti a neschopnosti být spolu.

„Jít do toho pro mě nebyl problém. Zárukou kvality a toho, že tohle dílo bude úspěšné byla paní režisérka Lída Engelová. Ta nám oběma ho vlastně vybrala na tělo, takže já jsem s rolí souhlasil už před tím, než jsem si přečetl scénář,“ řekl Radek Holub. Lída Engelová se rozhodla pro zmíněnou komedii po prostudování téměř padesáti scénářů.

„Bylo mi jasné, koho do hlavních rolí chci a hledala jsem tu pravou inscenaci. A našla ji. Začínáme končit je přesně tím, v čem budou excelovat, říkala jsem si. A podle ohlasu to snad byla pravda,“ řekla režisérka. Kromě zmíněného páru se ve hře představí i Radek Zima a Johanna Tesařová. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

22. 3. 2016 17:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.