(Zdroj: Herminapress.cz ) 16x FOTO

Bára Nesvadbová dražila jak divá. Do placu házela statisíce!

Čtrnáctý ročník benefiční aukce panenek, vytvořených předními českými designéry a známými osobnostmi, který proběhl v Českém muzeu hudby přinesl výtěžek více než dva miliony korun. Ten bude použit v rámci kampaně UNICEF na program komplexního očkování proti šesti smrtelným dětským nemocem.

Nejvíce se činila spisovatelka Bára Nesvadbová, která vydražila třeba panenku tvůrce Vlastimila Harapese Odettu-Odilii, nebo Lady in black od autorky Taťjany Kovaříkové, mezi úlovky zařadila i fotku The pregnant angel od Jana Saudka a také Houslistu od Pavla Šporcla. To vše za téměř 400 tisíc korun.

„Ano, byla jsem aktivní. Dražila jsem i za svého dlouholetého přítele, který žije v zahraničí a tuhle akci rád podporuje. Všechny panenky, které vydražíme, dáváme na dětské oddělení motolské nemocnice nebo do Klokánka, aby dělaly radost. A musím se ještě pochlubit i svou panenkou, kterou jsem nazvala Svědomí a která se vydražila za 90 000 korun. Oproti minulosti, kdy jsem se na tvorbě panenek podílela s dcerou, maminkou a tetou, tak tuhle jsem vyrobila sama za pomoci designérky Markéty Kopecké,“ vysvětlila Nesvadbová.

Tradičně úspěšně si v aukci vedl výtvor herce Josefa Dvořáka. Jeho vílu Vodněnku si odnesl zájemce za 90 000 korun.

„No paráda, pěkná částka. Jsem tu počtvrté se svým výtvorem, před Vodněnkou jsem tu měl tři hastrmany. Musím ovšem přiznat, že největší podíl na letošní víle má moje manželka a její kamarádka, které ji ručně vytvořily, já jsem spíše působil jako ideový poradce. Ovšem i to je záslužná a důležitá činnost. A spolupráce se, jak vidno vydařila,“ uvedl Josef Dvořák.

Solidními sumami na kampaň UNICEF přispěly i výtvory dalších známých osobností.

Tak třeba Červánková panenka moderátora Karta Voříška přišla dražitele na 70 000, za stejnou částku „šlo“ i Děvčátko s kočkou od herečky a choreografky a také nastávající babičky Terezy Pokorné, kterou doprovázela její těhotná dcera Annelie a celých 100 000 dal zájemce za Panenky v objetí od Jitky Čvančarové.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

18. 11. 2016 12:30 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.