facebook.com/barbrastreisand (Zdroj: ext ) 10x FOTO

Barbra Streisandová slaví dnes narozeniny!

Známe ji všichni. Žena s pěveckým a hereckým talentem od boha. Její nezaměnitelný profil se nedá přehlédnout. I nyní , v jistém věku a po několika plastikách je zajímavá. Narodila se 24. dubna 1942

Barbra Streisand je americká zpěvačka, herečka,  hudební  skladatelka, filmová producentka a režisérka. Jde o držitelku několika cen Americké filmové akademie Oscar za nejlepší ženský herecký výkon a nejlepší původní píseň, několika cen Emmy a Grammy a několika Zlatých glóbů. Bývá považována za jednu z komerčně nejúspěšnějších umělkyň v historii a za jednu z nejprodávanějších zpěvaček sólových alb ve Spojených státech. Na výsluní popularity se pohybuje padesát let. Její debutní snímek Funny Girl se stal světovou muzikálovou klasikou.

Po jejím boku zpívali a hráli hvězdy světové velikosti. Od herců Omara Sharifa , Roberta Redforda, Dustina Hoffamana  až po zpěvačku  Céline Dion.  Zpívala před prezidentem J.F.Kennedym  i na inauguračním koncertu prezidenta Billa Clintona.  Z poslední doby ji známe z filmu Jeho fotr, to je lotr!  a  Fotři jsou lotři!

V letech 1963-71 byla provdána za herce Elliotta Goulda. Jejich syn Jason Emanuel Gould (1966) pokračuje v rodinné herecké tradici. Od roku 1998 je manželkou herce Jamese Brolina.

 

 Dále natáčí desky a filmy.

24. 4. 2015 10:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.