(Zdroj: Herminapress.cz ) 17x FOTO

Báře Mottlové upustili žilou. A pak, dieta - ne dieta, nacpala se k prasknutí

Včera měla opět jednu premiéru. Tentokrát ne ovšem v divadle, ale v transfuzní stanici Thomayerovy nemocnice v Krči. Herečka a zpěvačka Bára Mottlová poprvé v životě darovala krev v rámci celorepublikového projektu Krevní barometr, a jak uvedla rozhodně to nebylo naposled.

„Malinko jsem se bála, přeci jen jsem díky tuhému kořínku, zaplaťbůh, nemocnice nepotřebovala natož transfuzi, takže dušička byla sice malá, ale odhodlaná. Vím, že v Česku chybí přes sto tisíc dárců a určitě i ten můj 450 ml příspěvek pomůže,“ nechala se slyšet Bára.

Jak bývá v podobných případech zvyklostí, absolvovala kontrolní vstupní odběr, kdy se zjistilo, že je v absolutním pořádku, personál stanice potěšil i její krevní tlak, takže mohla hupnout na lehátko a nechat si pustit žilou.

„Víte, co bylo pro mě dneska nejhorší?“, dotázala se herečka a pěnice. „Přijít na lačno. Sice jsem do sebe ráno zvrhla hrneček čaje, ale žaludek zůstal neuspokojen, takže to musím vbrzku napravit a dát mu, po čem touží,“ prozradila.

A jak řekla, tak po odběru i udělala. Od kolegy, komika a koktala Milana Pitkina, který mimochodem krev pravidelně daruje od vojenské základní služby, tedy už 45 let, ochutnala párek. A jelikož, podle informací odbornice za bufetovým pultíkem, byl na rozdíl od nabídek supermarketů ze skutečného masa, s chutí do sebe nacpala tři nožičky.

„Párek za krev, no není to skvělá výměna? Už se těším na další,“ dodala Bára Mottlová, krmi zapila džusíkem a lehčí od pár kapek krve se odebrala plnit své herecké povinnosti.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

 

10. 11. 2016 09:30 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.