(Zdroj: Herminapress.cz ) 10x FOTO

Batulková a Goldflam si střihli černou komedii.

Možná trošku odvážně se pouští Divadlo Rokoko do nastudování tragikomedie izraelské dramatičky Anat Gov Happy End, kterou režíruje Arnošt Goldflam a premiéru bude mít 28. března. Odvážně proto, že se v ní sice lehce a s nadhledem vypráví o velmi vážných věcech, konkrétně o rakovině, ale řekne-li se tohle slovo, spíše přeběhne mráz po zádech.

Autorka začala hru psát poté, co u ní lékaři tuhle zhoubnou nemoc diagnostikovali a hovoří v ní o své chorobě naprosto otevřeně a s nadhledem. Dokonce se v ní objevují vtipné situace a písničky. „Myslím si, že pro Anat Gov to byla taková psychoterapie, když už nemohla ovlivnit terapii těla. Jedná se o její osobní příběh, který prožívala po čtyři roky. A určitým způsobem se z toho vypsala, i když před třemi lety rakovině podlehla, “ nechal se slyšet na včerejším novinářském setkání Arnošt Goldflam.

Na scéně Divadla Rokoko se představí v hlavní roli Dana Batulková a dále Radka Fidlerová, Jitka Smutná, Evellyn Pacoláková, Hana Doulová, Jiří Hána, Zdeněk Velen a další.

Chceme divadlem vyprávět příběh o velmi tragických věcech, takže bude záležet, aby inscenace nebyla patetická, násilná a nesmíme přehlédnout momenty, které nabízejí humor a odlehčení,“ dodal režisér Arnošt Goldflam.

10. 3. 2015 08:30 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.