(Zdroj: Herminapress.cz ) 31x FOTO

Bílá svědčila na svatbě dvou oslíků. Čenský chtěl zbohatnou na rýžovišti a Bolek popíjel kozí mléko!

Zlatá slavice Lucie Bílá už pár svateb absolvovala. A to jak v roli hlavní, tak i v té vedlejší. Svědčit na svatbě dvou oslíků si ale vyzkoušela poprvé a to vše kvůli dlouholetému kamarádství s Milošem Zapletalem. „Hlavně jim přeju, ať jsou spolu šťastný a nevěstě, aby na ni byl ten její hodnej,“ smála se Lucie. Oslíci však větší pozornost než Lucii věnovali čerstvé jarní trávě. Slavice zářila jako sluníčko a to nejen kvůli příchodu jara, radost jí dělá také syn Filip. Ten totiž nedávno úspěšně složil zkoušky na Filmovou akademii Miroslava Ondříčka v Písku.

Již před léty hodil Miloš Zapletal za hlavu práci s náladovými misskami a na plno věnuje svoji veškerou péči němým tvářím. V tom je mu pravou rukou jeho čtvrtá žena Hanka Hotová - Zapletalová. Jejich společné dílo vybudované doslova z ruin, tedy Farma Blaník o víkendu oslavila příchod jara a pro rodiny s dětmi byl přichystaný bohatý celodenní program. Za Milošem a Hankou se přijeli podívat také jejich kamarádi zvučných jmen. Každá z přizvaných osobností si v přírodě vyzkoušela nějakou zajímavou disciplínu. Jan Čenský se kupříkladu učil rýžovat zlato. Přizvaní hosté pak zároveň pokřtili knihu „Báchorky Blanických rytířů“, na přání Lucie Bílé čerstvě podojeným kozím mlékem. Autorem pohádkové knížky pro děti je samotný farmář Miloš Zapletal.„To víte, já se s přibývajícím věkem mentálně vracím k dětem, takže to šlo samo. Navíc jsem měl potřebu se nějak kreativně vyřádit,“ říká Zapletal.

Kromě Bílé se objevil také Bolek Polívka s třemi ratolestmi. Polívka je z farmy jeho kamaráda nadšený a s nadsázkou přiznává se, že závidí a stále vzpomíná na tu svoji farmu. Při samotném křtu knihy pohádek se Bolek jaksi zapomněl a ke zděšení své drahé polovičky „do sebe obrátil“ plnou sklenici kozího mléka. „Tak tohle nedopadne dobře“ glosovala Bolkův výkon jeho drahá polovička stojící opodál. Co provedlo kozí mléko s Bolkovými vnitřnostmi se pak můžeme jen s úsměvem domýšlet.

Děti vzali na výlet také manželé Adamcovi, kteří se prý kvůli Zapletalovi vrátili z Floridy. „Děti už se ptaly, kdy teda poletíme do Čech a pořád dokola nám připomínaly, že hlavně nesmíme chybět na tom křtu knížky u Zapletalů,“ smála se Jana Adamcová. „Naučily se tam hodně dobře anglicky a rychle se tam zabydlely. Vidím na nich, že se jim stýská, přeci jenom si tam ve škole už našly hodně kamarádů,“ dodává Adamcová.

Dalšími hrdými rodiči byli Jandovi, kteří také vyvedli své holčičky, a ty si slunečný den na farmě užily po svém. Obě drandily na kolech a vyřádily se také na lanovce.

Marie Rotrová kvůli křtu – podobně jako většina osobností – překonala letitý odpor a usrkla si kozího mléka, kterým se knížka křtila. Rotrová, ač teprve nedávno dobrala antibiotika, vypadala, že si slunečný den ve společnosti starých přátel užívá. Přestože ze začátku tvrdila, že spěchá za dalšími povinnostmi, neodolala a na Farmě Blaník se nakonec zdržela až do večera.

 

 

Sledujte také Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz  a facebook.com/aplausin

27. 4. 2015 08:30 Autor: veko
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.