You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.
(Zdroj: YouTube ) 3x FOTO VIDEO

Bílé košile, černé kravaty, černé brýle, rocková dechová sekce – Laura a její tygři slaví 30 let

16. ledna 1986 představil Karel Šůcha v mosteckém Neprakta klubu svoji novou kapelu, která vešla do dějin české rockové scény pod názvem Laura a její tygři. Energická hudba a přitažlivá pódiová show napomohly kapele k raketovému vzestupu a poté, co dobyla domácí pódia, zamířila světa. Černé brýle, bílé košile, černé kravaty a černé kalhoty vytváří nezaměnitelnou image skupiny.

„Koncerty skupiny sálají vlnami živočišné rockové energie, ve které vycítíme náznaky dunivých černošských rytmů, latinu i bílý beat šedesátých let. Vše vyvěrá z pozitivního názoru a pohledu na svět, jenž se v této stylové směsici bleskově přenáší na publikum" napsal Vladimír Vlasák v knize Excentrici v přízemí.

Laura a její tygři mají v současné době na svém kontě více než 1 700 koncertů v rockových klubech a na festivalech doma i v zahraničí, 12 vydaných alb a pět velkých koncertních projektů. Neúnavný hledač talentů Karel Šůcha v Lauře a jejich tygrech vychoval řadu významných osobností českého kulturního života - např. Ilonu Csákovou, Martina Poštu, Miloše Vacíka, Dana Nekonečného, Lenku Novou a mnoho dalších.

Nekončící koncertní šňůra se v letošním roce ponese v duchu oslav 30. výročí vzniku kapely. Jako dárek sobě i fanouškům připravila kapela ve spolupráci s vydavatelstvím Supraphon dvojalbum, na kterém představí kolekci nových písniček pod názvem „Továrna na sny“ a reedici legendárního prvního alba „Žár trvá“. Album je připravené k vydání 4. března 2016.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

19. 1. 2016 18:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.