Jiřina Bohdalová, Martin Dejdar a Barbora Hrzánová pokřtili novou audioknihu. (Zdroj: Herminapress.cz ) 4x FOTO

Bohdalová, Dejdar a Hrzánová pokřtili novou audioknihu: O jaký příběh v ní jde?

V Alzheimer Home Zátiší se sešli Martin Dejdar (50) s Jiřinou Bohdalovou (84) a coby patroni tohoto domova zde slavnostně pokřtili novou dvojitou audioknihu Lentilka pro dědu Edu a Trenky přes kalhoty.

Příběh, který namluvil Martin Dejdar a Bára Hrzánová (51), se dotýká právě tematiky Alzheimerovy nemoci. Zajímalo nás, proč se Jiřina Bohdalová rozhodla domov Zátiší svým patronátem podpořit.

„Můj tatínek měl potíže, i když měl Parkinsona. Neříkám, že je to na stejné úrovni, ale také je to postižení. Takže protože jsem to zažila v rodině, když mě oslovili, velice ráda jsem s patronátem souhlasila,“ říká otevřeně Bohdalová. „Já si myslím, že oni jsou tu šťastní, i když si to představuji pouze laicky. Tahle choroba je trápením spíš pro rodinu. Ten člověk sám je v blahém nevědomí. Je to větší trest pro rodinu, když vidí, jak se jim blízký člověk mění před očima,“ myslí si Bohdalová.

Martin Dejdar, který knihu namluvil a křest moderoval, bere svůj patronát nad domovem zodpovědně. „Byl jsem osloven společně s paní Bohdalovou. Jsme od sebe sice věkově vzdáleni, ale to spojení funguje. I ta knížka je vlastně o tom, jak se lidé věkově odlišní ve svých rodinách potýkají s diagnózou Alzheimerovy choroby,“ vysvětluje herec. „Charit a nadací pro děti jsou tisíce, na staré lidi se ale trochu zapomíná,“ říká a dodává, jak ho děsí, že v dnešní době jsou stále choroby, na které neexistuje lék.

S Dejdarem knihu namluvila Bára Hrzánová a na jejím křtu nemohla chybět. „Příběh, který napsala paní Ilona Březinová, je velice silný. Mám ráda příběhy, skrze ně se o sobě můžeme něco dozvědět. Dokonce ten příběh může pomoci i lidem v nesnázích,“ dodala herečka.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

12. 11. 2015 12:30 Autor: veko
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.