(Zdroj: Herminapress.cz ) 22x FOTO

Bohdanová: Nechte toho, prosím vás a sedněte si

Dlouhotrvajícím potleskem ve stoje odměnilo publikum v Národním divadle herečku Blanku Bohdanovou. Ta zde převzala Cenu Thálie za celoživotní činoherní mistrovství.

„Nechte toho, prosím vás a sedněte si,“ se slzami v očích, ale i s úsměvem pronesla na jevišti Zlaté kapličky oblíbená herečka. „A co mne ještě těší, jsem stále aktivní. Na zdejší scéně jsem sice už skončila, ale účinkuji ve Viole a pak v Činoherním klubu. Bez jeviště a diváků stále nemohu být, ale svou lásku dělím mezi divadlo a malování. Pořádám výstavy a vždycky, když mám čas, sednu si k plátnu. Jeto taková moje pojistka na život,“ uvedla Blanka Bohdanová, která by stejné ocenění, tedy Thálii za celoživotní činoherní mistrovství, prý ze srdce přála svému kolegovi z „Činoheráku“ Stanislavu Zindulkovi.

Cenu Thálie v kategorii činohra získala Vilma Cibulková za roli kontroverzní režisérky Třetí říše Leni Riefenstahlové v dramatu Leni, kterou hraje Divadlo v Řeznické. „Je jedno, zda hraji malé nebo zásadní role. Všechny prožívám. Svou práci dělám s vědomím a ohledem na jediného partnera, a tím je divák. A tuhle Thálii beru jako odměnu prodivadlo a především je oceněním zmíněné inscenace,“ nechala se slyšet Cibulková.

Ceny Thálie za mimořádné jevištní výkony si ze sobotního slavnostního předávání odneslo z pražského Národního divadla celkem patnáct umělců.

29. 3. 2015 11:28 Autor: veko
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.