(Zdroj: Archiv Klinika GHC Praha ) 7x FOTO

Bojovníka Karlose Vémolu proklepli doktoři. Jak je na tom se zdravím?

Zápasník Karlos Vémola, novodobý gladiátor, hvězda zápasů smíšených bojových umění (MMA), považovaných za vůbec nejtvrdší sport na světě, se chystá na svůj další velký duel. Už 16. března ho svede s Martinem Šolcem, veteránem, který se tak rozloučí s aktivní kariérou. To však pro třiatřicetiletého Vémolu zdaleka neplatí. Dvojnásobný šampión UFC si chce formu a zdraví dál udržet a podstoupil proto v rámci příprav na zápas komplexní screening. Série zhruba dvaceti vyšetření, provedených během jednoho dne lékařským týmem z Kliniky GHC Praha, přesně ukázala stav jeho organismu. 

„Například křivka EKG je v jeho případě ukázková. Radost může mít z nadprůměrné odolnosti kostí, z kapacity a výkonu plic, a hlavně mu dobře vyšly zátěžové testy zaměřené na srdce a oběhový systém,“ prozradila MUDr. Renata Virtová, primářka interního a kardiologického oddělení Kliniky GHC Praha. Tam provádějí až několik komplexních screeningů denně. Zájem o ně mají zejména tvrdě pracující manažeři, podnikatelé a lidé s vysokým pracovním zápřahem – muži i ženy. Ti všichni totiž svoje tělo dlouhodobě přetěžují. 

„Chci zápasit ještě alespoň deset let a chci to dělat špičkově, takže musím zůstat co nejvíc a taky co nejdéle zdravý,“ říká Vémola, který měl dříve potíže s imunitou a kvůli zlomené ruce málem pověsil rukavice na hřebík. Lékařům také prozradil, že jako kluk byl spíš „měkký“ a prohry zpočátku i obrečel.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz

 

 

7. 2. 2019 15:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.