(Zdroj: Herminapress.cz ) 31x FOTO

Bořek Slezáček: Kdo vynalezl koloběžku, ať se smaží v pekle!

Svou roli Bílého králíka v novém muzikálu scénáristů Jana a Aleny Pixových, autora hudby Vaša Patejdla a režiséra Matěje Balcara Alenka v kraji zázraků, vzal Bořek Slezáček velice zodpovědně. Hlavně z hlediska řidičského umění. Na scéně totiž stráví většinu času, kromě zpívání a hraní, jízdou na koloběžce.

„Kdo vynalezl tenhle dopravní prostředek, ať se smaží v pekle. Poctivě jsem přes léto jízdu na tomhle stroji trénoval, piloval zatáčky, ovšem mám ještě rezervy. Koloběžka totiž nemá brzdy a já v zákulisí bez brejlí moc nevidím. Když jsem na scéně je to o něco lepší, je osvětlená, ale kolem se pohybuje tolik dětí a já si ještě za jízdy prozpěvuju, takže mám obavy, abych některé nepřejel. Je to fakt danajský dar. A k tomu mám ještě kostým, který má tři vrstvy, takže je mi i pořádné teplo, ale zvládám to. A věřím, že zakrátko pokořím i tu koloběžku,“ se smíchem vysvětlil Bořek Slezáček po čtvrteční premiéře zmíněného muzikálu už v poklidu na večírku v Chill In Baru.

Mnohem důstojnější povoz si na cestu na premiéru zvolily Bílá královna Dáda Patrasová, Černá královna Míša Nosková a dvě Alenky – velká neboli Anna Julie Slováčková s malou, kterou hrála Kateřina Průšová. Dámy dorazily v kočáře s dvojspřežím. Muzikálová Alenka v kraji zázraků v Divadle Hybernia vznikla na motivy knih spisovatele Lewise Carrolla. Jde o příběh s výpravným obsazením, v němž se prolíná současnost s původními románovými výjevy. A u publika slavila úspěch.

„Skvělá muzika a napínavý příběh. Já osobně si svoji roli Houseňáka užívám a baví mě, a jak bylo vidět a slyšet, diváci jsou na tom stejně,“ nechal se slyšet Felix Slováček jr. A v podobném duchu hovořili i další protagonisté např. David Gránský, představitel Kloboučníka, Ivana Korolová neboli Šklíba, Martina Pártlová alias Srdcová královna a všichni další. Druhá premiéra Alenky v kraji zázraků je na programu dnes.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

23. 9. 2016 10:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.