Tatiana Vilhelmová - Neumím jinak než láskou (Zdroj: Viola/Jan Malíř ) 5x FOTO

Božena Němcová v podání Tatiany Vilhelmové poprvé vstoupí na jeviště Divadla Bolka Polívky v Brně

Pozoruhodná inscenace Neumím jinak než láskou – Martýrium jednoho srdce a dvou osudů pro tři herce, kterou s úspěchem uvádí pražská Viola, bude 8. února od 19:00 k vidění v brněnském Divadle Bolka Polívky. Inscenace je věnovaná dramatickým peripetiím nedlouhého života Boženy Němcové – spisovatelky a především manželky, matky, milenky… Ženy, která zoufale toužila po lásce, hořela pro ni – neuměla jinak než láskou – jenže ji nepotkala. V hlavních rolích excelují Tatiana Vilhelmová, Aleš Procházka a Tomáš Pavelka. 

Současná generace má tendenci vnímat Boženu Němcovou jen jako jméno ze seznamu povinné literatury. Přitom její příběh, situace a dilemata, se kterými se musela vyrovnat, jsou v mnohém aktuální i dnes. Což ostatně potvrzuje Tatiana Vilhelmová, představitelka hlavní role. 

„Během zkoušení jsem si uvědomila, jak moc dřív lidi naši zem, vlast... milovali. Jak ji společně s českým jazykem chránili. Byli to opravdoví vlastenci v pravém slova smyslu. A nejsme snad momentálně v situaci, kdybychom si měli chránit naši kulturu, zvyky a památky? Připomínat si naše kořeny? Myslím, že ano. A pak také hra popisuje soužití velké ženy plné citu a muže, kterému vládne rozum. To je aktuální stále a bude navěky. Rozum a cit. Jin a jang,“ konstatovala Tatiana Vilhelmová, kterou diváci na jaře uvidí mimo jiné také v nové rodinné komedii Špunti na vodě.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

23. 1. 2017 17:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.