Bratři Hádkové si splnili sen. Zahráli si spolu ve filmu. (Zdroj: Herminapress.cz ) 3x FOTO

Bratři Hádkové ve sporu: Když bude cena, kdo pro ni na pódium půjde?

Na letošním festivalu v Karlových Varech měl soutěžní projekci také film Kobry a užovky s bratry Matějem (39) a Kryštofem (33) Hádkovými v hlavních rolích.

Poprvé se společně objevili na červeném koberci a oba dokonce souhlasili s tím, že si na sebe vezmou oblek. Oba nicméně remcali, že jim to vůbec není pohodlné, a zdůrazňovali, že tak činí jen z úcty k divákům a k tvůrcům.

Oba svorně přiznávají, že společně si chtěli zahrát už hodně dlouho, jen se doposud neobjevil smysluplný příběh. Nedokážou ani říct, kdo z nich byl ve filmu lepší.

„To je, jako bychom s bráchou dělali jeden stůl ze dřeva. Taky potom nemůžete říct, kdo byl lepší, výsledek je stejný,“ řekl Matěj a sám ale přiznává, že v bratrovi viděl konkurenci.

„Rychle se mnou točte, než přijde ten náš mladej a strhne všechnu pozornost na sebe,“ říkal Matěj během natáčení.

Tvůrci filmu ale přiznávají, že právě na Kryštofu Hádkovi celé natáčení stálo a padalo. Díky jeho vlasům mohli film natočit.

„Kryštofovy vlasy podléhaly postupné devastaci a bylo to vůbec poprvé, co mi to některý herec dovolil. Zároveň nám bylo jasné, že musíme všechno zvládnout na poprvé, protože jakmile bude mít tu hlavu obarvenou a oholenou, máme smůlu,“ prozradil režisér snímku Jan Prušinovský (36).

A jak by to dopadlo, kdyby se jednomu podařilo získat cenu festivalu za nejlepší mužský výkon? 

„Ta cena bude nás obou. Teď je jen otázka, kdo z nás pro ni půjde,“ zavtipkoval Matěj Hádek.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

10. 7. 2015 17:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.