Vynikající balkánský muzikant Goran Bregovič koncertoval na Grand Opening k 220. výročí založení Národní galerie v Praze. (Zdroj: Herminapress.cz ) 6x FOTO

Bregovič a Mišík koncertovali v Národní galerii. Uvedli tak Zvěrokruh od Aj Wej-weje

Slavnostní vernisáž a koncert u příležitosti 220. výročí založení Národní galerie v Praze, moderoval Marek Eben. Uvedl ředitele NG Jiřího Fajta s úvodním projevem, pozval na pódium muzikanta a zpěváka Vladimíra Mišíka a následně i vynikajícího balkánského muzikanta Gorana Bregoviče s jeho Wedding and Funeral Band. 

Jako jeden z doprovodných projektů výstavy Umění obdarovat, věnované tématu sdílení, velkorysosti a mecenášství, pořádané při příležitosti oslav 220. výročí založení Národní galerie v Praze, je prezentováno dílo současného čínského umělce Aj Wej-weje Zvěrokruh. Jedná se o vůbec první a dlouho očekávané uvedení tohoto světoznámého umělce v České republice. Na prostranství před Veletržním palácem je vystaveno dvanáct bronzových hlav zvířat Zvěrokruhu, které vznikly jako kopie plastik, jež během opiových válek v roce 1860 zničila zahraniční vojska v Zahradě dokonalého jasu (Jüan-ming-jüan) poblíž Pekingu. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

8. 2. 2016 15:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.