Muzikál Ať žijí duchové: Hana Holišová (Zdroj: Archiv muzikálu Ať žijí duchové ) 8x FOTO

Bude muzikál Ať žijí duchové úspěšný? Potřebují k tomu kouzla a čáry!

Rodinná podívaná Ať žijí duchové!, která startuje už tento pátek 22. dubna v pražském Kongresovém centru nabídne vedle hitů Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře také obří dekoraci o velikosti skutečného hradu

„Scéna je široká 25 metrů a portál je vysoký 10,5 metru, což je na poměry českého divadla nevídaná velikost.  V představení máme obří rekvizity, které z běžného herce vytvoří trpaslíka a myslím, že si diváci určitě přijdou na své," vysvětlil scénograf ak.arch. Daniel Dvořák, který navrhoval už scény pro muzikál Dracula nebo Monte Cristo. 

Představení není kopií slavné filmové předlohy, ale zachovává všechny legendární gagy a situace, včetně hlášek "Černé kroniky" nebo kouzel Rytíře Brtníka z Brtníku. Kromě filmových hitů "Hajný je lesa pán", "Žampióny nadívané", "Pramen zdraví z Posázaví" nebo "Dumky žalky" v inscenaci režiséra Antonína Procházky zazní navíc další zlidovělé písničky tandemu Svěrák & Uhlíř jako "Neopouštěj staré známé pro nové", "Dělání", "Není nutno" nebo "Elektrický proud" z divadla Járy Cimrmana. Všechny skladby budou zpívány živě za doprovodu muzikálového orchestru.

V představení účinkuje 68 herců, zpěváků a tanečníků, mimo jiné: Adéla Gondíková, Jiří Langmajer, Chantal Poullain, Jiří Korn, Hana Holišová, Roman Vojtek, Michal Suchánek, Vladimír Kratina, Richard Genzer, Václav Kopta, Petra Vraspírová, David Gránský, Ivana Korolová, Kateřina Klausová, Tomáš Smička, Dana Batulková, Miroslava Pleštilová, Jaromír Dulava, Oldřich Kříž, Miluše Bittnerová a další.

O muzikál je velký zájem, k dnešnímu dni bylo prodáno více než 33.000 vstupenek. Představení produkuje společnost Dark Style Agency, producent hitmuzikálu Mamma Mia!, který v Praze vidělo na čtvrt miliónu diváků.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

20. 4. 2016 14:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.