(Zdroj: Herminapress.cz ) 8x FOTO

Bude ze Špačka komik?

K večeru, když se Václavské náměstí vylidňuje, zářil palác Van Graaf světly a kolem vchodu se rojili hosté jako včelky. Vstup byl pouze pro ty, kteří přijali pozvání na VIP Night Shopping. Ze suterénní prodejny zněly výbuchy smíchu. Kolem dvou stovek dam rozjařeně bavil Ladislav Špaček.

Pro toho, kdo si ho spojuje výlučně s vážnou elegancí, to bylo překvapení. Mistr etikety se na pódiu naparoval, rozepínal sako, vytahoval kalhoty, vystrkoval neexistující pupek, přeskakoval do žoviálního tónu a předváděl obdivovatelkám, jak se chovají gentlemani, a jak křupani. Trochu přeháněl a trochu se choval jako klaun. Ale rozněžnělé dámy se vděčně a s láskou smály a povzbuzovaly jeho komické sklony. Je totiž označil Mistr za ozdobu společnosti, zatímco muže za šedou zónu.

,,Má-li se muž povznést ze svého nudného prokletí, musí mít nejméně čtvero obleků," oznámil přednášející mužům smutnou zprávu. ,, Dopoledne si obléká světlý, po obědě o odstín tmavší, večer tmavě šedý a po devatenácté hodině tmavý (černý nebo modrý). Límeček košile má ladit s vázankou. Do široce rozevřeného límečku „žralok“ jsou vhodné větší kravatové uzly. A do špičatějších límečků typu „kent“ se váže štíhlý uzel. Základních typů límečků je sice nejméně pět," ale Ladislav Špaček už zřejmě muže šetřil a slevil na dva.

Nemilosrdný byl u kapesníčků: ,,Gentleman nosí nejméně dva kapesníky. Jedním musí posloužit dámě a druhý má mít v záloze. Pokud jde gentleman do společnoti se dvěma dámami, musí mít nejméně čtyři kapesníky. Dva pro dámy a dva v záloze."

,, A když jde s více než pěti dámami?" ptal se tiše osamělý mužský. ,, Musí mít na kapesníky ruksak," odpověděl si sám.

A dostal další veselé ponaučení: ,,Papírový kapesník je hrubý prohřešek, tento sanitární prostředek, srovnatelný s toaletním papírem se do společnosti nenosí."

Bývalý hradní mluvčí mimo jiné podepisoval svou knihu. Kdo si ten večer koupil oblečení nad 3 000 kč, dostal knihu zdarma. Proslechlo se, že za podobné přednášky bere Ladislav Špaček 80 000kč. Ten večer prý ale přednášel gratis!

5. 5. 2015 14:00 Autor: veko
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.