(Zdroj: Herminapress.cz ) 14x FOTO

Budoucí učitelka Vica Kerekes si nechala vyšetřit zrak. Potřebuje vidět na neposlušné žáčky ve filmové škole

Patří mezi docela dost vytěžované hvězdy stříbrného pláta. To jí ale nestačí. Herečka Vica Kerekes se stane v nebližší době i učitelkou. Nebo spíše profesorkou.

„S hraním rozhodně nekončím, ale budu nejen hrát, ale i učit na filmové škole v Budapešti. Chceme pomoci mladým talentům, aby se prosadili. A rozhodně nebudu tolerovat nedostatky, dokážu být přísná a nekompromisní. Víte, myslím si, že umím být kritická, ovšem ne tak, abych odradila, ale spíš napomohla. Kdo moji filosofii pochopí a bude na sobě, i po kritice, pracovat, má šanci uspět. Tak snad moje pedagogická mise uspěje,“ řekla Vica na setkání na oční klinice Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, kde byla jednou z kmoter při slavnostním křtu zrekonstruované uveální ambulance.

„Víte, nejsem tu proto, že mám problémy s očima. Ty mají zdejší klienti, a proto jsem se ráda zapojila do práce v Nadačním fondu Sudička. Každá věc, která může pomoci je vítaná, a i když konkrétné nemám zdravotní problémy, ráda pomohu těm, kteří je mají. Proto jsem tady, a když bude potřeba zapojím se aktivně do pomoci i příště a příště,“ s úsměvem dodala Vica a nejen že si šla obhlédnout vyšetřovnu, ale i, pro jistotu, si nechala vyšetřit zrak. Podobně se zachovala i další sudička, kolegyně Vlastina Svátková. Ta do nemocnice dorazila manželem a téměř šestiměsíčním potomkem Matyášem.

„Ani já nemám problémy s očima. A jsem tu ze stejného důvodu jako Vica. Pokřtít zrekonstruované prostory a pomoci při získání prostředků na nový přístroj, který pomůže při diagnostice očních chorob,“ uvedla Vlastina a když byla šance i ona se nechala zdejšími odbornými lékaři pro jistotu vyšetřit.

 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

3. 11. 2017 14:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.