(Zdroj: produkce Zlín Film Festival 2015 ) 4x FOTO

Burkhard: Komisaře Rexe a seriálové nálepky už se nezbavím!

Německý herec Gedeon Burkhard (45) to má dané. Může natočit sebelepší film, stále to však bude policista Alex se psem Rexem. Rex ho přivítal i na 55. ročníku Zlín Film Festivalu.

Na festivalu se objevil tento sympatický herec zapsaný do podvědomí diváků jako policista Alex Brandtner z rakouského seriálu Komisař Rex. A je zajímavé, že ve Zlíně potkáte i dalšího komisaře z toho samého seriálu, a to herce, režiséra a scénaristu Karla Markovicse. 

Letošní ročník zlínského festivalu, který začal 29. května a potrvá do 4. června, je zaměřen na německou kinematografii. Oba výše zmínění herci hrají i v připravovaném filmu o Lídě Baarové. Jiří Mádl, další herec z tohoto filmu, je na festivalu přítomen taktéž. Že by v tom měl prsty režisér filmu o Baarové Filip Renč?

Není to náhoda, že nejstarší festival filmů pro děti a mládež vznikl právě ve Zlíně. Už ve 20. letech Tomáš Baťa zřídil pro své zaměstnance kino, ve kterém mohli v době polední pauzy sledovat nejnovější filmové hity – tehdy ještě bez zvuku. O něco později bylo ve Zlíně vybudováno největší kino v Evropě, které mělo 2500 sedadel! Odtud byl už jen krůček k založení vlastního filmového studia a posléze také filmového festivalu.


Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausin.

3. 6. 2015 11:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.