Jan Čenský se pár znaků sice naučil, ale bez překladatelky by to nešlo. (Zdroj: Herminapress.cz ) 5x FOTO

Čenský moderoval pro neslyšící: Se znakovou řečí zažil krušné chvíle!

Po skončení sobotního finále Miss & Mister Deaf World 2015, kde titul nejkrásnější neslyšící dívky světa získala Ukrajinka Natalija Bilanová, v kategorii mužů zvítězil Kolumbijec Camilo Viloria Arrieta a titul Mister Deaf Europe vybojoval Čech Tomáš Brož z Jihlavy, si moderátor soutěže Jan Čenský (54) mohl konečně oddychnout.

Finále moderoval spolu s Lenkou Vacvalovou (25), ale na rozdíl od ní nemá žádné zkušenosti se znakovou řečí, a tak mohlo dojít i k omylům a dvojsmyslům. Třeba jako mezi Alpami a ňadry!

„Naučil jsem se Brazílii, Japonsko a miluji tě. Potom zvládnu ještě děkuji a potlesk. Taky jsem se snažil sdělit, že jsem byl v Alpách, ale to gesto prý ve znakové řeči znamená něco o kozách,“ svěřil se bezprostředně po show Čenský. Neupřesnil však, zda se jedná o zvířátka, či ženské poprsí. A možná v tom ani on sám neměl jasno. Dodal jen, že pro jistotu už tento znak nepoužívá.

„Nevidomé už znám a umím, ale pracovat s neslyšícími je podstatně těžší. S nevidomým můžete komunikovat, ale s neslyšícím nic. Tady pomůže jedině tlumočník. Někdy se dokonce říká, že hluchota je horší než slepota. O tom jsem se dnes přesvědčil. Je to o komunikaci a my, co neovládáme znakový jazyk, jsme bezradní,“ ospravedlnil se nakonec moderátor večera. 

Jan Čenský obdivoval hlavně neslyšící dívky, které v rámci volné disciplíny tancovaly. „Na nich to není poznat, chodí mezi vámi a vy to nepoznáte. Byly tam holčiny, které například poznaly, že se pustila špatná hudba.“ 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

20. 7. 2015 11:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.