Foto z natáčení: Jiří Dvořák, Anna Čtvrtníčková, Vica Kerekes, Ivan Trojan (Zdroj: Česká televize ) 8x FOTO

Čert Uriáš a matla Petronel jsou zpátky! Začalo natáčení pohádky Anděl Páně 2

Dnes začala hlavní část natáčení volného pokračování jedné z nejúspěšnějších českých pohádek Anděl Páně s Ivanem Trojanem a Jiřím Dvořákem v hlavních rolích. První záběry pro film Anděl Páně 2 natočil režisér Jiří Strach vloni v prosinci, nyní štáb čeká více než měsíc práce na různých místech v České republice. Pro potřeby pohádky poslouží již pozítří obě nádvoří hradu v Ledči nad Sázavou, po té se štáb přesune do Beřkovic nebo Českého Krumlova, ateliérové scény pak vzniknou ve studiích České televize.

Anděl Páně 2 vzniká podle scénáře Marka Epsteina v produkci společnosti Marlene Film Production a koprodukci České televize. Režisér Jiří Strach přiznává, že nechtěl točit rychlokvašnou „dvojku“, která by svezla po úspěchu prvního dílu.

„Mne jako tvůrce až překvapila rychlost, s níž se pohádka Anděl Páně – dnes už říkejme jedna – během deseti let stala klasikou a zabydlela se v srdcích diváků,“ říká režisér a dodává. „Rozhodnutí, že volné pokračování vznikne, nicméně přišlo skutečně až ve chvíli, kdy Marek Epstein přinesl tak nosný výchozí nápad, že stálo za to, tu rukavici zvednout.“

V hlavních rolích příběhu, který se odehrává v adventním čase, se opět setkáme s oblíbenou dvojicí – andělem Petronelem a čertem Uriášem v podání Ivana Trojana a Jiřího Dvořáka. Jejich věčné tahanice způsobí, že se vzácné jablko ze stromu Poznání zakutálí z nebe na Zemi. A to už se Bůh opravdu rozzlobí. Petronel s Uriášem se ocitnou v malém českém městě v předvečer svátku svatého Mikuláše, kdy jsou ulice plné čertovsko-andělského reje a mikulášského koledování. Potkávají holčičku Anežku a její maminku, které nemají právě šťastné období. Když jim ale naše dvojice pomůže se světskými starostmi, cesta k získání kouzelného jablka Poznání je otevřená.

Anežku hraje Anička Čtvrtníčková, její maminku Magdalenu Vica Kerekes, v dalších rolích uvidíme Pavla Lišku, Stanislava Majera a Marka Taclíka jako trio zlodějských kumpánů, nabubřelého majitele krejčovské dílny vytvoří Bolek Polívka. V hvězdném nebi se pak sejde řada českých osobností, opět v čele s Jiřím Bartoškou v úloze Pána Boha, „svaté“ role si zopakují Klára Issová, Gabriela Osvaldová, Anna Geislerová, nově třeba Lucie Bílá v úloze svaté Lucie. 

Do kin by měl vstoupit v adventním čase, 1. prosince 2016, distributorem je společnost Falcon.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

26. 1. 2016 09:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.