Nikol Švantnerová se chystá na světovou soutěž krásy Miss Universe. (Zdroj: Herminapress.cz ) 7x FOTO

Česká královna krásy Švantnerová letí do Vegas: V čem bude okouzlovat na Miss Universe?

Letošní 64. ročník soutěže Miss Universe se uskuteční 20. prosince v americkém Las Vegas. Vítězka České Miss 2015 Nikol Švantnerová (23) bude Českou republiku reprezentovat v modelech od své dvorní návrhářky Terezy Sabáčkové.

Nikol do Vegas odlétá 1. prosince, celkem s sebou bude mít tři velké kufry. „V otázce balení jsem asi typická žena, která s sebou veze vždy mnohem více, než potřebuje,“ směje se Nikol. Společníka jí budou dělat dva plyšáci, na které nedá dopustit, beruška od maminky a sloník od přítele. Dodává, že v jejím příručním zavazadle nesmí chybět kniha, špunty do uší, hydratační sprej na osvěžení a výživný balzám na rty.

Základ všech modelů je z průhledných látek z Dubaje. Šaty jsou ručně ozdobené krajkou a štrasem. Střih podtrhuje siluetu Nikol a zároveň rafinovaně zakrývá jen to nejnutnější. První šaty jsou ze stínovaného hedvábí a žluté krajky. Díky třpytivému štrasu a vlajícímu materiálu vyvolávají dojem zářícího slunce. Druhé, bílé šaty působí čistě, naopak poslední temně modré se třpytí jako noční obloha a evokují přitažlivost femme fatale.

„Inspirovala jsem se samotnou Nikol, ze které vyzařuje neuvěřitelná vnitřní síla. Celý koncept všech modelů připomíná pohádky, ve kterých byla vždy princezna ozdobou všech společenských událostí,“ vysvětluje Tereza Sabáčková.

Národní kroj vytvořil tým čtyř studentek oděvního designu Vyšší odborné školy Brno pod vedením návrháře Petra Kaloudy. Šaty jsou ušity z hedvábné organzy a materiálu z kovových vláken a jsou doplněny strojově paličkovanými krajkami, které jsou typickou součástí lidových krojů.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

25. 11. 2015 15:30 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.